Biznes 

Problemy ze sprzedażą nieruchomości – jak się przed nimi uchronić?

Dzisiaj rynek nieruchomości jest rozgrzany aż do czerwoności. Nie oznacza to jednak, że sprzedaż zawsze jest szybka i prosta. Czasami zdarza się, że dom czy mieszkanie nie wzbudzają żadnego zainteresowania. Jak je sprzedać?

Co może spowodować problem ze sprzedażą nieruchomości?

Szansa powodzenia w transakcji nieruchomości regulowana jest wieloma czynnikami. Czasami zdarza się, że sprzedaż nie przebiega tak szybko, jak założono. Co może być tego przyczyną?

Zwykle trudno sprzedają się nieruchomości, które są nieodpowiednio wycenione, czyli mają zbyt wysoką cenę, a sprzedający nie jest skłonny do jej negocjacji.

Także trudności mogą sprawiać nieruchomości, które są w złej kondycji fizycznej, na przykład wymagają bardzo drogiego remontu.

Odrębną grupę nieruchomości trudnych w sprzedaży tworzą te z wadami prawnymi, na przykład zadłużone, z hipoteką, umową dożywocia, lokatorami.

Jak sprzedać nieruchomość problematyczną?

Najprostszym sposobem, by sprzedaż nieruchomość zaliczaną do kategorii problematycznych, jest skup nieruchomości investore.pl. Firmy tego typu mogą odkupić od klientów różne rodzaje nieruchomości, w tym te z wadami fizycznymi i prawnymi.

W skupach można odsprzedać różne nieruchomości. Najczęściej wybierany jest skup mieszkań za gotówkę, ale w skupie można też sprzedać domy, grunty czy lokale użytkowe. Wybrane firmy prowadzą także skup kamienic, w których można łatwo i szybko sprzedać także kamienice z lokatorami.

Related posts