Biznes 

Czym są magazyny self storage? Gdzie znajdziemy magazyny do wynajęcia?

Potrzebujesz przestrzeni do magazynowania swojego mienia? Jeżeli chcesz uzyskać łatwy i szybki dostęp do powierzchni do przechowywania, sprawdź ofertę magazynów self storage. Co kryje się pod tym terminem? Kiedy warto zdecydować się na wynajem tego typu magazynu?

Co to jest magazyn self storage?

Magazyn self storage jest rodzajem magazynu samoobsługowego, który oferuje usługi wynajmu krótkoterminowego i długoterminowego.

Magazyny te są zlokalizowane w specjalnie przygotowanych do tego celu obiektach wyposażonych w osobne boksy i kontenery. Osoby, które wynajmują w nich powierzchnię, mogą uzyskać do niej dostęp 24 godziny na dobę i 7 dni w tygodniu. Dzięki temu umożliwiają one korzystanie z magazynu bez ograniczeń związanych z narzuconymi z góry godzinami otwarcia i zamknięcia.

Główne cechy magazynów self storage:
– Dostępne całodobowo,
– Oferują wynajem krótkoterminowy i długoterminowy,
– Różne powierzchnie boksów i kontenerów do wyboru,
– Bezpieczeństwo – systemy kontroli dostępu, ochrona, zabezpieczenia PPOŻ.,
– Pozwalają na łatwy dojazd samochodem.

Magazyny do wynajęcia self storage – kiedy warto?

Self storage to magazyny do wynajęcia oferowane zarówno dla klientów indywidualnych, jak i biznesowych, dlatego mają one uniwersalne zastosowanie.

Osoby indywidualne najczęściej przechowują w magazynach self storage mienie, które nie mieści się w domu, garażu, w piwnicy czy na strychu, na przykład stare meble, sprzęt sportowy, a nawet motocykle. Często w magazynach tego typu są także umieszczane przedmioty na czas przeprowadzki.

Z kolei firmy mogą wykorzystać magazyny self storage jako magazyny logistyczne do przechowywania swojego towaru. Najczęściej wybierane są one przez mniejsze firmy, które nie potrzebują dużej powierzchni magazynowej lub na razie nie chcą decydować się na wynajem długoterminowy.

Ile kosztują magazyny logistyczne?

Za magazyny do wynajęcia typu self storage nie trzeba płacić dużo. Cena zależna jest głównie od wielkości magazynu oraz od czasu trwania umowy.

Najmniejsze magazyny self storage o wielkości około 2,5 metra kwadratowego to wydatek rozpoczynający się od około 50 złotych miesięcznie, natomiast duże magazyny o wielkości około 35 metrów kwadratowych to koszt około 2000 złotych miesięcznie.

Related posts