You are here
Inteligentny dom zadba o bezpieczeństwo domowników Biznes 

Inteligentny dom zadba o bezpieczeństwo domowników

Nowoczesne systemy smart home niosą za sobą wiele korzyści. Wśród nich znajduje się wyższy poziom bezpieczeństwa. Jak inteligentny dom może zadbać o domowników? Sprawdzamy dostępne funkcje i zastosowania systemu!

1. Monitoring i alarmowanie

System inteligentnego domu bardzo dobrze sprawdza się jako element systemów bezpieczeństwa wykorzystujących kamery i alarmy. Może wtedy na bieżąco kontrolować wnętrze budynku i jego otoczenie, a w razie pojawienia się zagrożenia szybko poinformować o tym użytkownika i odpowiednie służby. System można też uzupełnić o syrenę alarmową.

Dzięki monitoringowi i alarmowi można uzyskać efekt zapobiegania zdarzeniom jak włamania czy kradzieże, ale także zapisać wizerunek przestępców, co może pomóc w ich ujęciu.

2. Czujniki

Aby inteligentny dom był bezpieczniejszy, warto wyposażyć go w czujniki, które we współpracy z systemem mogą zapobiegać poważnym wypadkom i włamaniom.

System może współpracować z:
– Czujnikami gazu,
– Czujnikami czadu,
– Czujnikami zalania,
– Czujnikami dymu,
– Czujnikami pogodowymi,
– Roletami antywłamaniowymi,
– Bramami i furtkami.

3. Symulacja obecności

Praktyczną funkcją systemów inteligentny dom zestaw jest możliwość symulacji obecności. Jest ona bardzo przydatna podczas dłuższych wyjazdów, by dawać wrażenie, że dom cały czas jest zamieszkany.

System może wtedy samodzielnie otwierać i zamykać osłony okienne, włączać światło na określony czas, co zmniejsza ryzyko włamań.

Related posts