Biznes 

Firma w Danii – kiedy opłaca się ją założyć?

Mieszkasz w Danii? To kraj, który uznawany jest za bardzo przyjazny dla osób prowadzących działalność gospodarczą. Kiedy warto zdecydować się na otwarcie własnej firmy w Danii? Poznaj informacje, które pomogą Ci w podjęciu decyzji!

Kiedy warto otworzyć firmę w Danii?

Najczęściej na własną działalność gospodarczą decydują się te osoby, które posiadają w ręku dobry, popłatny fach. Własna firma w Danii jest wtedy bardzo często wybierana jako alternatywa dla etatu u pracodawcy. Dotyczy to między innymi pracy w branżach jak budownictwo, prace wykończeniowe i montażowe, medycyna czy IT.

Posiadanie własnej firmy w Danii wymaga przy tym przestrzegania obowiązków, które dotyczą każdego przedsiębiorcy. Należy prowadzić księgowość firmy oraz rozliczać jej podatki. Nie trzeba jednak robić tego samemu – sprawy księgowe i podatki w Danii może też prowadzić biuro rachunkowe.

Zakładanie firmy w Danii – co i jak?

Założenie jednoosobowej działalności gospodarczej w Danii nie jest skomplikowane. Procedurę można wykonać online – udostępnia ją Duńska Agencja Handlu i Przedsiębiorstw. Firma otrzymuje wtedy numer Centralnego Rejestru Firm (CVR).

Dodatkowo firma powinna wpisać się do Rejestru Usługodawców Zagranicznych (RUT), a także w innych urzędach w razie potrzeby.

Pomoc w zakresie zakładania działalności mogą zaoferować biura rachunkowe, które prowadzą swoich klientów po krok po kroku po całej procedurze.

Własna firma w Danii – księgowość, podatki, składki

Każda firma w Danii zobowiązana jest do prowadzenia księgowości oraz odprowadzania podatków i składek.

Koszty związane z prowadzoną w Danii działalnością gospodarczą zależne są od jej formy oraz od osiąganych dochodów. W przypadku działalności jednoosobowej nie są one skomplikowane – w tym zakresie także pomóc może biuro rachunkowe, które zadba o wszystkie formalności i ich terminową realizację.

Related posts