You are here
Ekspres kawowy do firmy: polecane rodzaje i ważne funkcje. Co wybrać? Biznes 

Ekspres kawowy do firmy: polecane rodzaje i ważne funkcje. Co wybrać?

Ekspres kawowy w biurze może każdego dnia serwować pracownikom i gościom wyśmienitą kawę. Jakie urządzenie wybrać? Jakimi funkcjami powinien cechować się ekspres do kawy do firmy? Podpowiadamy!

Ekspres do biura – zwykły czy profesjonalny?

Wybierając odpowiedni ekspres do kawy do biura, w pierwszej kolejności trzeba zdecydować o jego rodzaju. Jaki będzie najlepszy?

Gdy biuro jest niewielkie, wtedy można zdecydować się na prosty, domowy ekspres, na przykład przelewowy albo kapsułkowy. Lepszym wyborem będzie jednak profesjonalny ekspres ciśnieniowy automatyczny, który rekomendowany jest także do większych firm.

Dlaczego warto wybrać ekspres ciśnieniowy automatyczny?

Ekspresy ciśnieniowe automatyczne przygotowują przepyszną kawę jak w kawiarni, ale nie wymagają one specjalnych umiejętności pod kątem obsługi.

Aby przygotować kawę w ekspresie automatycznym, wystarczy dodać kawę w ziarnach, dolać wodę oraz mleko. Ekspres może być też podłączony do instalacji wodnej dla łatwiejszego dostarczania do niego wody bez potrzeby jej dolewania.

By zaparzyć kawę, trzeba wybrać tylko typ napoju na panelu sterowania. Ekspresy Franke – uznanej szwajcarskiej firmy – są wyposażone w duże wyświetlacze LCD, które ułatwiają wybór rodzaju napoju i jego parametrów. Ekspresy tej marki znajdziesz głównie na stronie: coffeeon.pl.

Jakie funkcje powinien oferować dobry ekspres do biura?

Gdy wybiera się ekspres do firmy, warto zwrócić uwagę na funkcje, które związane są z jego obsługą. Czym cechuje się dobry sprzęt?

– Mielenie ziaren kawy – za pomocą młynka ceramicznego z opcją zmiany grubości mielenia ziaren.
– System spieniania mleka – umożliwiający dobranie typu pianki, na przykład jej temperatury, grubości.
– Automatyczne systemy czyszczenia – na przykład EasyClean w ekspresach Franke.
– Funkcja gorącej wody – pomocna przy przyrządzaniu innych napojów niż kawa.

Wybór ekspresu kawowego do biura wymaga zatem zapoznania się z różnymi ofertami, by dopasować najlepszy sprzęt dla pracowników i gości firmy.

Related posts