Internet 

Kiedy zasiąść za kółkiem po wypiciu alkoholu? Skorzystaj z kalkulatora promili

Prowadzenie po spożyciu alkoholu jest wykroczeniem lub przestępstwem. Aby określić ilość alkoholu w wydychanym powietrzu, wykonuje się badanie alkomatem. Gdy nie można z niego skorzystać, ilość promili pomoże oszacować dostępny w sieci kalkulator promili alco.fun.

Kalkulator promili – co to jest?

Na ilość alkoholu we krwi wpływa kilka czynników – rodzaj i ilość wypitych trunków, czas ich picia i jego zakończenia, a także płeć oraz ciężar ciała. Na podstawie tych danych można oszacować promile. Nie trzeba jednak wykonywać obliczeń samodzielnie – tutaj z pomocą przychodzi wirtualny alkomat online.

Wirtualne alkomaty to serwisy internetowe z formularzami, które po wpisaniu do nich danych określają orientacyjną ilość alkoholu we krwi. Można skorzystać z nich wtedy, gdy nie wiadomo, czy prowadzenie pojazdu jest dozwolone.

Jak skorzystać z kalkulatora promili?

Do wykonania indywidualnej kalkulacji konieczne jest podanie kilku informacji. Kalkulator promili najczęściej poprosi o wpisanie poniższych danych:

– Płeć – kobieta lub mężczyzna.
– Masa ciała – w kilogramach.
– Rodzaj wypitego trunku, na przykład piwo, wino, wódka.
– Ilość wypitego trunku.
– Czas od wypicia trunku.

Zależnie od wybranego kalkulatora można wybrać gotowe trunki lub samodzielnie wprowadzić informacje o stężeniu alkoholu.

Po wprowadzeniu wszystkich danych wirtualny alkomat podaje przybliżoną ilość promili wraz z oznaczeniem, czy przy danym stężeniu można prowadzić pojazd.

Czy wirtualny alkomat jest godny zaufania?

Warto pamiętać o tym, że nawet najdokładniejszy wirtualny alkomat nie jest w stanie oddać rzeczywistej zawartości alkoholu we krwi, dlatego podane wyniki powinno się traktować szacunkowo.

Related posts