Dla pociech Podróże i Wycieczki 

Weekend z dzieckiem – pomysły i inspiracje

Zorganizowanie dziecku ciekawego i pełnego wrażeń weekendu może być sporym wyzwaniem, zwłaszcza, jeśli jesteśmy ograniczeni finansowo i nie możemy zwyczajnie wykupić noclegu w hotelu nad morzem. Dziś podpowiemy, jak zorganizować weekend dla dziecka, który dostarczy mu mnóstwa zabawy oraz pięknych wspomnień bez wydawania majątku.

Na rower by się szło

Weekendowa wycieczka rowerowa to świetne rozwiązanie, jeśli mamy w okolicy ciekawe i atrakcyjne przyrodniczo tereny. W pierwszej kolejności warto przejrzeć mapę i poszukać ciekawostek w okolicy, które mogą być atrakcyjne dla dzieci – ruiny zamków, rezerwaty przyrody czy malownicze jeziora – na takie atrakcje warto zwrócić uwagę. Gdy już znajdziemy ciekawy cel podróży, pora zaplanować wyjazd. Musimy zastanowić się, czy do danej atrakcji jesteśmy w stanie dojechać z dzieckiem wyłącznie na rowerze czy może lepiej podjechać samochodem do jakiegoś punktu startowego i stamtąd wyruszyć w trasę rowerową. Pamiętajmy o tym, aby dostosować długość trasy do możliwości dziecka i po drodze zaplanować kilka przystanków na uzupełnienie płynów oraz zjedzenie pożywnej przekąski. Warto również zastanowić się, jak uatrakcyjnić taka wycieczkę. Polecamy zorganizować po drodze gry i zabawy lub quizy sprawdzające wiedze na temat otaczającej nas przyrody – roślin i zwierząt – co będzie świetną powtórką z biologii i geografii.

Taka rowerowa wycieczka będzie doskonałym sposobem na aktywne spędzenie czasu z dzieckiem.

Biwak nad jeziorem

Kolejną propozycją na zapewnienie dziecku atrakcji na weekend jest zorganizowanie biwaku nad jeziorem. Maluchy uwielbiają klimat lasu i możliwość zabawy na łonie natury, a my będziemy mogli oderwać się od codzienności i oddać się relaksowi w pięknych okolicznościach przyrody. Do biwaku należy jednak odpowiednio się przygotować. Musimy bowiem zakupić namiot, komplet śpiworów i karimat dla każdego uczestnika, kuchenkę gazową i kilka drobniejszych akcesoriów, które mogą nam się przydać w terenie. Takie zakupy mogą nas kosztować ok. 500zł, natomiast akcesoria te posłużą nam na wiele sezonów. Podobnie jak w przypadku wycieczki rowerowej, na biwak również warto zaplanować jakieś dodatkowe atrakcje. Możemy na przykład zorganizować konkurs na najładniejszy totem obozowy lub przygotować grę w poszukiwanie skarbów.

W miejskim stylu

Kto powiedział, że weekend z dzieckiem w mieście nie może być ciekawy? Możemy udać się do sąsiedniej miejscowości lub zaplanować zwiedzanie rodzimego miasta, odwiedzając z maluchem ważne historycznie miejsca i przy okazji opowiadając mu o konkretnych zabytkach. W planie takiej wycieczki nie może zabraknąć wizyty w zoo, parku rozrywki czy słynnej kawiarni z najlepszymi w mieście lodami. Taka wycieczka będzie dla dziecka nie tylko ciekawa, ale również bardzo wartościowa edukacyjnie i na pewno zapamięta ono sporo z naszych historycznych opowiadań o miejscach, które z pewnością nasza pociecha widziała już nie raz.

Zorganizowanie weekendu z dzieckiem nie musi być kosztowne. W niektórych przypadkach może jednak wiązać się z dodatkowym wydatkiem rzędu kilkuset złotych. Jeśli aktualnie nie mamy oszczędności, z których możemy pokryć takie wydatki, pomocne mogą być szybkie pożyczki online, które w prosty i szybki sposób dostaniemy przez Internet.

Dzieci z pewnością będą nam bardzo wdzięczne za takie atrakcje, a wspomnienia z wycieczki będą im towarzyszyły jeszcze przez długi czas.

Related posts