You are here
Polski księgowy dla firm zagranicznych. Co oferuje? Gdzie go szukać? Biznes 

Polski księgowy dla firm zagranicznych. Co oferuje? Gdzie go szukać?

Firmy zagraniczne coraz częściej wkraczają na polski rynek. Nie dysponują jednak często zasobami niezbędnymi do działania pod kątem formalno-prawnym. Kompleksową obsługę w tym zakresie oferują biura księgowe.

Accounting, czyli księgowość po angielsku

Zdecydowana większość zagranicznych firm, które chcą otworzyć swój oddział w Polsce, albo obcokrajowców, którzy zamierzają założyć tu działalność, poszukuje specjalistów w dziedzinie jak księgowość.

Prowadzenie ksiąg rachunkowych oraz ksiąg przychodów i rozchodów to jeden z podstawowych obowiązków każdej firmy. Specjalnie dla obcokrajowców biura księgowe oferują usługi w sektorze accounting – księgowości.

Gdzie znaleźć księgowego dla zagranicznej firmy?

Usługi księgowe dla obcokrajowców prowadzone są najczęściej po angielsku, co ułatwia porozumiewanie się klienta z księgowym anglojęzycznym.

Posługujący się językiem angielskim polski księgowy dla zagranicznych firm może wówczas zaoferować kompleksową obsługę w obszarze jak:
– pomoc w zakładaniu firmy – działalności jednoosobowej, spółki,
– otwieranie rachunków bankowych i tworzenie planów kont,
– księgowość – prowadzenie podatkowych ksiąg przychodów i rozchodów, ksiąg rachunkowych,
– obsługa kadrowo-płacowa,
– raportowanie zewnętrzne i wewnętrzne,
– tworzenie sprawozdań,
– obsługa kontroli.

Dokładne oferty biur księgowych obsługujących zagraniczne firmy dostępne są na ich witrynach internetowych. Przykładową ofertę znajdziecie pod adresem https://bagrupp.com/polish-accountant/.

Related posts