Elektronika i narzędzia 

Hulajnoga elektryczna nie tylko dla dzieci! Poznaj jej zalety

Hulajnoga elektryczna to pojazd, który od kilku lat cieszy się rosnącą popularnością nie tylko wśród gadżeciarzy, ale również osób, które odnajdują w nim praktyczne zastosowanie na co dzień. Hulajnoga może więc pełnić funkcję rekreacyjną, jak i stanowić alternatywę dla innych środków transportu. Dziś przyjrzymy się bliżej jej zaletom.

Zalety hulajnogi elektrycznej

Z uwagi na fakt, iż coraz więcej hulajnóg elektrycznych pojawia się na ulicach naszych miast, warto dowiedzieć się nieco więcej na ich temat, a w szczególności na temat ich zalet. Przede wszystkim taki pojazd to doskonałe rozwiązanie dla osób, które z różnych przyczyn nie mogą korzystać z pojazdów, które narażają je na zbyt duży wysiłek, na przykład dla osób z kontuzją.

Używanie hulajnogi elektrycznej jako środka transportu pozwala na szybkie przemieszczenie się z jednego punktu do drugiego, omijając przy tym korki, które są niezwykle uciążliwe, zwłaszcza w przypadku osób na co dzień korzystających z samochodu lub środka komunikacji miejskiej. Dobrej jakości pojazd potrafi bowiem rozwinąć prędkość do 20 km na godzinę. Takimi osiągami może się pochwalić na przykład hulajnoga elektryczna Xiaomi. Co ważne, zasięg jej baterii wystarczy na przejechanie trasy ok. 20km, dzięki czemu z powodzeniem możemy zaplanować trasę do pracy i z powrotem w takim przedziale bez konieczności ładowania.

Osoby dbające o środowisko z pewnością ucieszy fakt, iż taka hulajnoga elektryczna jest całkowicie bezpieczna dla naszego otoczenia, gdyż, w przeciwieństwie do pojazdów spalinowych, nie emituje do atmosfery zanieczyszczeń. Zasilana jest ona jedynie energią elektryczną.

Mówiąc o zaletach hulajnogi elektrycznej nie można pominąć faktu, iż taki pojazd jest niezwykle praktyczny. Hulajnogę można łatwo złożyć, dzięki czemu bez problemu zmieści się w bagażniku samochodu, a także łatwo przetransportujemy ją autobusem czy tramwajem. Jest do tego dość lekka, więc nie będzie nam sprawiała większego problemu, gdy będziemy musieli ją nieść w rękach.

Warto również docenić walory zdrowotne wynikające z jazdy na hulajnodze zamiast samochodem czy autobusem, a mianowicie doskonałe dotlenienie organizmu, oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy trasę z dala od ruchu ulicznego i będziemy wdychać czyste powietrze, a nie spaliny.

Cechy dobrej hulajnogi elektrycznej

Decydując się na zakup hulajnogi elektrycznej, warto wziąć pod uwagę kilka aspektów. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na pojemność baterii, gdyż od tego zależeć będzie, na jak długą trasę będziemy w stanie wyruszyć na jednym naładowaniu akumulatora. Bateria o pojemności ok. 5000 mAh powinna być już satysfakcjonująca. Kolejną istotną kwestią jest prędkość. Hulajnogi, które rozpędzają się do ok. 20km / h powinny spełnić nasze oczekiwania, jeśli zależy nam na w miarę szybkim przemieszczaniu się. Nie bez znaczenia jest również waga pojazdu. Warto szukać hulajnogi, która będzie ważyła ok. 10-12 kg. Na koniec dobrze jest się też upewnić, że wybrana przez nas hulajnoga posiada hamulce, tylne i przednie oświetlenie, a także błotniki.

Nie pozostaje nic innego, jak zamienić samochód na hulajnogę i cieszyć się wygodną podróżą z dala od ulicznych korków.

Related posts