Czym kierować się przy wyborze przesiewacza wibracyjnego?

Planując zakup separatora – przesiewacza wibracyjnego, trzeba uwzględnić szereg parametrów. Na rynku dostępnych jest wiele urządzeń, które z pozoru odpowiadają na potrzeby konkretnej aplikacji. Warto jednak przyjrzeć się im dokładnie i wybrać model idealnie odpowiadający na twoje potrzeby.

  1. Postaw na sprawdzoną markę
  2. Przesiewacze a ich aplikacja
  3. Liczy się komfort

Postaw na sprawdzoną markę

Niezależnie od tego, czy poszukujesz separatora do mleka, cukru, filtrowania soku czy kwalifikacji krzemionki, nie możesz pozwolić sobie na rozwiązania średniej jakości. Szczególnie w przypadku branży spożywczej sprzęt musi gwarantować najwyższą efektywność i spełnienie najwyższych norm jakości. Zaleca się więc zakup separatorów od znanych i sprawdzonych producentów. Z pewnością polecić można w tym przypadku markę Piomar, która działa na rynku kilkanaście lat i cieszy się pozytywnymi opiniami ze strony klientów. Wybierając sprzęt taki jak przesiewacz wibracyjny, koniecznie należy uwzględniać dobrą i stabilną pozycję firmy na rynku. Koniecznie należy zwrócić także uwagę, czy firma dysponuje częściami zamiennymi. Fachowe doradztwo, szeroki asortyment, możliwość idealnego dopasowania urządzenia do konkretnej aplikacji liczy się bardzo, natomiast koniecznie trzeba uwzględnić również pomoc w przypadku awarii, dostępność części zamiennych, sit do przesiewaczy itp. Doświadczeni i sprawdzeni producenci są w stanie zapewnić ci wsparcie w każdej sytuacji.

Przesiewacze a ich aplikacja

Wybierając konkretny separator, musisz być przekonany, że odpowiada on na twoje konkretne potrzeby. Pamiętaj, że tutaj nie ma drogi na skróty. Nie zgadzaj się na rozwiązania pośrednie, nie do końca odpowiadające potrzebom twojego procesu i możliwościom zakładu produkcyjnego. Kluczową kwestią w tym przypadku jest przede wszystkim określenie parametrów dotyczących wydajności, specyfikacji związanej z rodzajem przesiewanego materiału. Warto zwrócić także uwagę na gabaryty urządzenia. Pamiętaj, że w przypadku procesu produkcyjnego musisz zapewnić operatorowi urządzenia odpowiednio swobodny do niego dostęp. Trzeba zachować także właściwe odstępy między innymi maszynami i pozostałym wyposażeniem hali. Bezpieczeństwo twoich pracowników zawsze powinno być na pierwszym miejscu.

Nie mniej istotne są oczywiście parametry dotyczące poboru energii elektrycznej. Wybierając separator, warto zwrócić uwagę, jakie koszty jego użytkowania i eksploatacji trzeba będzie ponieść. Niejednokrotnie jest tak, że bardziej opłacalny jest zakup droższego sprzętu, który zużywa mniej energii. Nadwyżka w koszcie zakupu może się bowiem zwrócić już po kilku-kilkunastu miesiącach użytkowania, a sprzęt ma przecież posłużyć znacznie dłużej. Nie bez znaczenia jest także konstrukcja całości, jakość wykonania, rodzaj i trwałość materiałów wykorzystanych do produkcji urządzenia. Przesiewacze z reguły pracują w bardzo wymagających warunkach, muszą więc być one odporne na działanie bardo różnych, negatywnych czynników – chodzi zarówno o temperaturę, wysoką lub niską wilgotność, zapylenie, kurz, brud, obecność chemikaliów.

Liczy się komfort

Wybierając separator, warto zwrócić uwagę na poziom generowanego przez niego hałasu. Na specyfikacji urządzenia dane te wyrażone są w decybelach. Wielu kupujących często lekceważy ten parametr, natomiast w znaczący sposób może on wpływać na komfort pracy osób znajdujących się w pobliżu urządzenia. To z kolei przekłada się także na kwestie bezpieczeństwa i higieny pracy. Operatorzy tego urządzenia spędzą przy nim stosunkowo 8 godzin dziennie, więc nawet kilka mniej dB będzie dla nich stanowiło sporą różnicę. Im większy hałas, tym trudniej także o sprawną komunikację między pracownikami, a stąd już prosta droga do nieprzewidzianego wypadku. Problemy z komunikacją to zawsze także wolniejsza i mniej efektywna praca. Warto więc zadbać o wybór maszyn o możliwie jak najwyższych standardach i parametrach.

You May Have Missed