Uroda 

Jak w zaciszu domowym zrobić peeling kawowy?

Nie od dziś wiadomo, że peelingi mają zbawienny wpływ na kondycję naszej skóry. Ich regularne wykonywanie sprawia, że pozbywamy się martwego naskórka , dzięki czemu uzyskujemy świeży, zadbany i promienny naskórek. Dobrym pomysłem jest odstawienie drogeryjnych produktów, i od czasu do czasu stworzenie domowego peelingu. Wykonanie go jest banalnie proste i zajmie nam tylko chwilę. O to doskonały przepis na peeling kawowy.

Po pierwsze – niezbędne produkty

By wykonać peeling, nie musisz robić dużych zakupów. Tworzy się go z produktów, które zazwyczaj znajdują się w każdej kuchni. Potrzebne będą więc: fusy kawy świeżo zaparzonej, oliwa z oliwek, miód naturalny,
miseczka lub mały słoiczek, łyżeczka do rozmieszania.

Po drugie – wykonanie

Na początku należy przygotować fusy z kawy. Najlepszym pomysłem będzie zmieleni świeżej kawy, zaparzenie jej i odcedzenie na sitku o bardzo dobrych oczkach. Należy je trochę ochłodzić lub odstawić do wystygnięcia. Kolejno, do przygotowanych fusów dodajemy trochę oliwy z oliwek, by uzyskać gęstą konsystencję. Kolejno dodajemy miód naturalny (około jednej małej łyżeczki). Tak przygotowaną masą przekładamy do miseczki (jeżeli wykonujemy peeling od razu) lub do słoiczka (gdy chcemy go wykonać kilka godzin później).

Po trzecie – zastosowanie

Taki peeling można stosować 2-3 razy w tygodniu poprzez nałożenie go na oczyszczoną skórę i trzymanie na skórze przez około 10-15 minut. Już po zaledwie kilku zastosowaniach zobaczymy, iż nasza skóra jest doskonale nawilżona, promienna i odżywiona a martwy naskórek całkowicie usunięty.

Takie domowe peelingi są świetnym rozwiązaniem, by stosować je do codziennej pielęgnacji. Oczywiście warto również odwiedzać dermatologów czy lekarzy medycyny estetycznej, którzy zaoferują nam wszelkie wypełniacze ha i caha, które będą pomocne przy zmarszczkach czy innych problemach skóry.

Więcej tu: stylage m

Related posts