You are here
Praca w Szwecji – tylko dla specjalisty? Biznes 

Praca w Szwecji – tylko dla specjalisty?

Szwecja zachęca do emigracji wysokimi zarobkami, niemniej jednak nie każdy może liczyć na zatrudnienie w tym kraju. Jakie kwalifikacje trzeba mieć, by bez trudności znaleźć pracę w Szwecji? Czy osoby niewykwalifikowane mogą wyjechać do tego kraju?

Zatrudnienie w Szwecji łatwiejsze dla specjalistów

Osoby, które są fachowcami w swojej dziedzinie, nie będą miały problemów ze znalezieniem zatrudnienia za granicą. Dla nich przeprowadzka do Szwecji również będzie korzystnym rozwiązaniem.

Aktualnie praca w Szwecji jest dostępna przede wszystkim dla osób, które posiadają wiedzę i doświadczenie w poniższych obszarach:
– Budownictwo,
– Ciesielstwo,
– Elektryka,
– Glazurnictwo,
– Stolarstwo,
– Programowanie,
– Medycyna,
– Pielęgniarstwo.

Pracownicy w tych zawodach mogą poszukiwać zatrudnienia we własnym zakresie lub skorzystać z usług agencji pośrednictwa pracy.

Specjaliści wyższego szczebla często szukają też pracy przez portale jak LinkedIn. Z ofertami agencji pośrednictwa można zapoznać się online bezpośrednio na ich stronach.

Ogłoszenia o pracę w Szwecji dostępne są także na portalach ogłoszeniowych i w szwedzkim urzędzie pracy.

Praca w Szwecji dla osób niewykwalifikowanych

Zatrudnienie w Szwecji mogą jednak znaleźć też osoby bez kwalifikacji. Pracy można szukać wtedy zarówno jako tymczasową, sezonową, jak i jako stałą.

Dla osób niewykwalifikowanych dostępne są przede wszystkim stanowiska pracy w zakładach produkcyjnych, na fermach i podczas zbiorów, w magazynach i w centrach logistycznych. Można też znaleźć zatrudnienie jako pomocnik na budowie oraz przy sprzątaniu.

Teraz praca w Szwecji dla osób niewykwalifikowanych jest dostępna głównie za pośrednictwem agencji pracy, chociaż można też szukać jej na miejscu.

Gdy konieczne jest zajęcie się kwestiami jak podatki i rozliczenie roczne w Szwecji, warto skorzystać z pomocy ekspertów w biur księgowych.

Related posts