You are here
Na co zwrócić uwagę kupując plisy okienne? Biznes 

Na co zwrócić uwagę kupując plisy okienne?

Plisy okienne od jakiegoś już czasy stały się jednym z najchętniej wybieranych sposobów na to, aby skutecznie zasłonić okno. Swoimi zaletami powoli wypierają z pierwszego miejsca żaluzje czy też rolety. Mało kto jednak wie, jakimi cechami powinny się charakteryzować dobre plisy okienne.

Sprawy podstawowe

Jeśli udajemy się do sklepu wybierać plis okienny, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na absolutne podstawy, czyli na to, jaki mają mieć rozmiar, ale też i kształt, ponieważ okna w domach czy też mieszkaniach mogą przybierać standardowy format, lecz często zdarzają się również okna nietypowe np. bardzo duże.
Co będzie oznaczało wybranie plis okiennych w nietypowym kształcie? Przede wszystkim wyższą cenę, na którą trzeba być przygotowanym, lecz także nieco dłuższy czas oczekiwania na dostawę, ponieważ będą one wykonywane na specjalne zamówienie.

Materiał i kolory

Kolejną sprawą, o której koniecznie trzeba pamiętać, gdy kupuje się plisy, jest wybranie ich w odpowiednim kolorze, lecz także pod kątem materiału, z którego zostały wykonane. Co jest dostępnego na rynku? Najczęściej spotkać można plisy wykonane z gładkiego materiału utrzymanego w jednej barwie. Jeśli jednak nieco poszukać, da się znaleźć z łatwością również i takie modele, które wykonane będą z metalizowanego materiału, z przetłoczeniami, czy też nawet w najbardziej fantazyjnymi kolorami.
Zupełnie osobną sprawą jest natomiast to, jak ma być dany model wykończony od strony zabezpieczającej przed słońcem. Może to być model zwykły, lecz również wykonany ze specjalnie zacieniającej lub gumowanej tkaniny, która będzie minimalizowała dostęp promieni słońca do pomieszczenia.

Jakie mocowanie?

Ostatnią sprawą podczas wybierania plis okiennych, jest zdecydowanie się na konkretny rodzaj mocowania do okna. Poleca się przede wszystkim systemy z prowadnicami, ponieważ po pierwsze wyglądają one bardzo estetycznie, a po drugie minimalizują do zera szansę, że promienie słońca przedostaną się krawędziami do środka pomieszczenia. W przypadku plis z montażem bezinwazyjnym takie ryzyko istnieje.

Artykuł powstał we współpracy z https://sklep.roletypremium.pl

Related posts