sklep 

W poszukiwaniu pięknych schodów

Współczesny rynek schodów dedykowanych wnętrzom mieszkalnym jest przeogromny. Wyróżnić możemy rozmaite materiały konstrukcyjne i rozwiązania, które niegdyś pozostawać mogły jedynie w naszej wyobraźni. Są jednak schody drewniane, które niezmiennie, od wieków, urzekają swoją klasą, elegancją i prostotą. Sprawdźmy, czy są dodatkowo rozwiązaniem równie funkcjonalnym.

Marzenie o ciszy i trwałości

Drewno to materiał konstrukcyjny zaliczany do niezwykle trwałych, plastycznych, a do tego również – wytrzymałych i eleganckich. Dodatkowo cichutkie skrzypienie schodów wykonanych z naturalnego drewna może być wyłącznie uroczym dodatkiem do tejże konstrukcji, nadającej ciekawy klimat aranżacji mieszkaniowej. Ich wieloletnia wytrzymałość i solidność to równie cenne wskaźniki jakości, którą wybiera wciąż wielu inwestorów. Ale przyjrzyjmy się schodom z drewna jeszcze bliżej.

Cenna konstrukcja samonośna

Schody drewniane mają tę wielką zaletę, że nie wymagają dodatkowych przygotowań konstrukcyjnych. Opierają się więc na wygodnej konstrukcji samonośnej, a ich wykonaniem, na specjalne zamówienie, zajmuje się indywidualnie stolarz lub zakład stolarski. Elementy doskonałej konstrukcji schodów wykonane są na miarę i docięte w każdym calu – dlatego później też ich montaż nie stanowi żadnego problemu.

Pełna dowolność kształtu

Schody drewniane z uwagi na dużą plastyczność materiału konstrukcyjnego, wykonywać można w dowolnym kształcie i konstrukcjach – także krętych, opartych na słupach nośnych. Ponadto schody drewniane występować mogą również w rewolucyjnej formule schodów modułowych. Dodatkowo schody drewniane dość łatwo dopasować do każdego rodzaju wnętrza. Można zadbać również o ich wyjątkową lekkość, decydując się na kunsztowną konstrukcję ażurową. Taka sprawdzi się nawet w niewielkim wnętrzu. Inwestorzy zyskują więc szerokie możliwości dla realizacji nawet najśmielszych pomysłów. Wszystko z myślą o tym, by w ich mieszkaniu lub domu na stałe zagościło piękno w cudownej postaci schodów z drewna właśnie.

Related posts