You are here
Kotły gazowe – bo to najlepszy wybór Inne Zdrowie 

Kotły gazowe – bo to najlepszy wybór

Problem smogu dotyczy nas wszystkich. Niestety powietrze jest bardzo zanieczyszczone. Zatem coraz częściej wprowadza się rozwiązania mające na celu poprawienie jakości powietrza. Jeszcze do niedawna spalanie mułu było na porządku dziennym a obecnie spalanie tego odpadu węglowego jest zabronione.

Kotły c.o. na węgiel- dlaczego warto z nich zrezygnować?

Obecnie coraz więcej mówi się, jak ważna jest wymiana starych i zniszczonych kotłów c.o. na węgiel. Jeszcze przez kilka lat można używać kotłów klasy 3, natomiast już od roku 2018 podczas wyboru metody grzewczej konieczne jest stosowanie wysokiej jakości ekologicznych kotłów c.o. klasy 5. Tutaj warto zauważyć, że są one bardzo drogie, zatem lepszym rozwiązaniem niewątpliwie są kotły gazowe.

Kotły gazowe- ekologia jest ważna

Dobrym wyborem są kotły gazowe. Decydując się na wysokiej jakości modele można duży zyskać. Przede wszystkim warto wiedzieć, że ich cena waha się od 3 tysięcy wzwyż, a świetne kotły na gaz można już zakupić za 10 tysięcy. Oczywiście jest to dużo. Na szczęście można skorzystać z programów gminnych, które oferują dopłaty na zmianę kotła lub całej instalacji. Warto pamiętać, że kotły gazowe są ekologiczne, zatem nie zanieczyszczają powietrza.

Kotły kondensacyjne- bo warto oszczędzać

Wybierając kotły kondensacyjne można również zaoszczędzić. W przeciwieństwie do starych modeli wykorzystują one nawet parę wodną. Z mniejszej ilości pobranej energii wytwarzają znacznie więcej ciepła. A przy tym są intuicyjne, gdyż utrzymują stałą temperaturę, niezależnie od temperatury zewnętrznej.

http://beretta.pl

Related posts