You are here
Zarost – jak o niego prawidłowo dbać? Uroda 

Zarost – jak o niego prawidłowo dbać?

Chociaż jeszcze jakiś czas temu posiadanie kilkudniowego zarostu nie świadczyło najlepiej o jego właścicielu, obecnie zarost jest mody i wielu mężczyzn nosi go na co dzień. Jak dbać o zarost, aby wyglądać elegancko i schludnie?

Regularne strzyżenie

Trzydniowy zarost wygląda ładnie tylko i wyłącznie wtedy, jak jest w odpowiedni sposób przystrzyżony. Jeżeli golimy się na gładko i pozwalamy rosnąć owłosieniu na twarzy w sposób niekontrolowany, będziemy wyglądać mało estetycznie, gdyż włosy nie rosną w równym tempie. To, dlatego tak ważne jest to, aby regularnie strzyc zarost na przykład za pomocą trymera. Warto też zaopatrzyć się w maszynki do golenia na wkłady albo żyletki, aby móc ogolić na gładko to obszary na twarzy, w których nie powinny pojawić się włosy.

Odpowiednie akcesoria i kosmetyki

Oprócz takich rzeczy jak maszynki do golenia na żyletki czy trymer, warto zaopatrzyć się również w odpowiednie kosmetyki typu balsam do brody czy specjalne olejki. Takie kosmetyki przeznaczone dla brodaczy sprawdzą się również w przypadku zarostu. Oczywiście warto wspomnieć o tym, że nie każdy mężczyzna może nosić zarost. Dobrze będzie wyglądać wyłącznie u tych facetów, którzy mają naturalnie gęste i ciemne owłosienie.

Mimo, że niektórym mężczyznom wydaje się, że posiadanie zarostu, to dobra opcja ze względu na to, że nie trzeba każdego poranka się golić i można dzięki temu zaoszczędzić sporo czasu. Prawda jest taka, że posiadając zarost trzeba o niego dbać bardziej, niż w przypadku golenia się na gładko.

Brzytwy i Maszynki do golenia

Related posts