Inne 

Zachęcenie do sportu

Nikt nie ma wątpliwości co do tego, że sport to zdrowie, i że dzieci od najmłodszych lat powinny mieć zaszczepiane pozytywne emocje w stosunku do uprawiania sportu i ogólnie aktywności fizycznej. Zamontowanie sprzętu sportowego w domu, domowej siłowni, drabinek, ścianek wspinaczkowych, może wspaniale przyczynić się do tego, że maluch pokocha sport.

Niepokojące zjawiska

Naukowcy i eksperci od kilkunastu lat zauważają niepokojące zjawiska. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu normalną sytuacją było, że dzieci spędzały bardzo wiele czasu na świeżym powietrzu, uprawiające zabawy ruchowe. Dzieci po prostu miały w swoim życiu aktywność fizyczną i było to absolutnie naturalne. Największą karą dla dziecka był brak możliwości wyjścia na świeże powietrze i spotkania z rówieśnikami. Tymczasem dzisiaj największą karą jest wyrzucenie dziecka na podwórko i nakazanie spędzenia czasu z rówieśnikami na świeżym powietrzu. Dzisiaj największą karą jest zebranie dziecku telefonu, gdzie jest jego cały świat. To bardzo niepokojące zjawiska. Nauczyciele czują się bardzo zaniepokojeni tym, co dzieje się z ich uczniami. Niestety taki brak ruchu i aktywności fizycznej ma bardzo negatywny wpływ również na umysł dziecka. Dziecko, które cały dzień siedzi przed komputerem albo wpatrzone w telefon nie potrafi skupić się na lekcjach. To skutkuje fatalnym wpływem na naukę. Dziecko nie potrafi przyswajać tego co słyszy i co czyta, brak skupienia powoduje fatalne oceny i inne negatywne skutki, brak pewności siebie i chęci do życia.

Sportowy sprzęt w domu

Drabinki gimnastyczne dla dzieci w domu oraz Romana – Domowe ścianki wspinaczkowe są lekarstwem na to, aby dzieci spędzały więcej czasu w ruchu. Taki sprzęt sportowy w domu to doskonała inwestycja dla zdrowia dziecka, warto przekalkulować sobie, ile trzeba by było wydać na zajęcia sportowe poza domem wliczając w to oczywiście dojazd oraz inne opłaty. Wtedy z pewnością okaże się, że zamontowanie sprzętu w domu jest bardzo opłacalne. Nie będzie już wymówek w postaci złej pogody, nie będzie już wymówek w postaci złego niekomfortowego dojazdu. Oczywiście rola rodzica nie może ograniczać się do zamontowania sprzętu w domu, ale rodzic musi także każdego dnia wspierać swoje dziecko w podejmowaniu decyzji o skorzystaniu z tego sprzętu dla dobra swojego zdrowia. Takie decyzje muszą być podejmowane codziennie na nowo, ponieważ dzieci i nastolatki jeszcze niekoniecznie zdają sobie sprawę z wpływu sportu na zdrowie, oczywiście z pozytywnego wpływu sportu na zdrowie.

Related posts