You are here
Zabawki dla 5-latka, które nigdy się nie nudzą Dla pociech 

Zabawki dla 5-latka, które nigdy się nie nudzą

Dzieci w wieku pięciu lat są niezwykle ciekawe świata, dlatego uwielbiają zabawy, które pozwalają rozwijać ich kreatywność i wyobraźnię, a także działają na nie stymulująco. Dziś podpowiemy, jakie zabawki dla dzieci w wieku 5 lat wprawią je w zachwyt i sprawią, że będą cieszyć się ciekawą i rozwijającą zabawą.

Planszówki

Gry planszowe dla dzieci 5 lat to rozrywka, która sprawdzi się w każdych okolicznościach. Tego rodzaju zabawa sprawdzi się podczas deszczowych dni, gdy maluchy nie mogą korzystać z atrakcji na świeżym powietrzu, a także wówczas, gdy odwiedzą nas znajomi z dziećmi i pociechy będą chciały się wspólnie bawić. Planszówki możemy zabrać w podróż i na wczasy, zapewniając dzieciom ekscytującą zabawę, gdy będą już znudzone innymi rozrywkami. Warto wiedzieć, że planszówki uczą dzieci logicznego myślenia, podejścia strategicznego, ale również zdrowej rywalizacji i współzawodnictwa.

Gry – eksperymenty

W sklepach z zabawkami można kupić specjalne zestawy eksperymentów naukowych dla dzieci, które doskonale uczą podstawowych praw rządzących naszym światem. Takie eksperymenty mogą dotyczyć zjawisk chemicznych, fizycznych czy biologicznych, a co najważniejsze, są całkowicie bezpieczną atrakcją dla dzieci.

Klocki

To prosta, ale bardzo kreatywna zabawa, którą uwielbiają dzieci w każdym wieku. Klocki doskonale pobudzają wyobraźnię malucha, korzystnie wpływają na rozwój umiejętności manualnych oraz myślenia przestrzennego. Klocki zapewniają świetną rozrywkę zarówno podczas samodzielnej zabawy, jak i wspólnie z rówieśnikami czy rodzeństwem. Jeśli więc szukamy idealnej zabawki dla 5-latka, klocki z pewnością powinny znaleźć się na naszej liście zakupów.

Zestawy plastyczne

Dzieci w wieku 5-lat lubią spędzać czas wykonując prace plastyczne. Jedne preferują malowanie, inne wolą wyklejanki, a jeszcze inne są miłośnikami robótek manualnych takich jak wyklejanie, rzeźbienie i formowanie. Warto więc mieć zawsze pod ręką takie zestawy plastyczne dla swojego 5-latka, które zapewnią mu kreatywną zabawę i jednocześnie pozwolą dać upust swojej wyobraźni. Ponadto zabawy plastyczne niosą ze sobą jeszcze dużo więcej korzyści dla naszego dziecka, między innymi pozwalają się wyciszyć i skoncentrować, uczą wrażliwości i estetyki.

Zabawki optyczne

5-letnie dziecko uwielbia poznawać świat, a zabawki optyczne mogą mu pomóc lepiej zrozumieć otaczające je zjawiska takie jak kosmos, gwiazdy czy mikroorganizmy. Polecamy zainwestować w lunetę lub mikroskop dla dziecka, które przeniosą malucha w fascynujący i niedostępny dotychczas świat.

Dziecko w wieku pięciu lat czerpie radość z każdej zabawy. Ma już dosyć dobrze rozwinięte umiejętności manualne, potrafi myśleć kreatywnie oraz logicznie, jest przede wszystkim ciekawy otaczającego je świata i samo potrafi zapewnić sobie rozrywkę podczas samodzielnej zabawy. Wybierając dla niego zabawki warto kierować się jego zainteresowaniami, jednak nie próbować za wszelką cenę kreować jego gustów zgodnie z własnymi upodobaniami. Pozwólmy dziecku zdecydować, co go rzeczywiście fascynuje i co sprawia mu największą przyjemność oraz frajdę. W końcu zabawa ma przede wszystkim relaksować i cieszyć.

 

Related posts