You are here
Jak wybrać firmę malarską? Dekoracje wnętrz Twój Dom 

Jak wybrać firmę malarską?

Wybór wykonawcy, który wykona dla nas usługę malowania nie jest prosty. Musimy bowiem wziąć pod uwagę wiele czynników, aby ostatecznie zdecydować się na firmę, która zrealizuje swoje prace terminowo, zgodnie z naszymi oczekiwaniami i jednocześnie dostarczy wysoką jakość usług. Dziś podpowiemy, czym się kierować wybierając firmę malarską, z usług której będziemy w pełni zadowoleni.

Po pierwsze: sprawdź informacje o firmie

Zanim zdecydujesz się na podjęcie rozmów z firmą, która świadczy usługi malarskie, zdobądź o niej jak najwięcej informacji. Dowiedz się, na jakie dane jest zarejestrowana firma, kto ją reprezentuje. Możesz również sprawdzić, czy numer NIP, którym posługuje się dany przedsiębiorca faktycznie figuruje w rejestrze działalności gospodarczych.

Po drugie: sprawdź zakres usług

Niezwykle ważne jest również sprawdzenie zakresu usług świadczonych przez danego wykonawcę. Jeśli zależy Ci na profesjonalizmie wykonawcy w zakresie usług malarskich, powinien on specjalizować się właśnie w tym rodzaju prac. Firmy, które oferują szeroki wachlarz usług budowlanych, czyli chwalą się tym, że robią praktycznie wszystko, w rzeczywistości realizują usługi w sposób poprawny, ale przeciętny. Nie można wówczas oczekiwać, że zlecając im usługi malarskie efekt będzie dokładnie taki, jakiego oczekujesz.

Szukaj więc firm o tym wąskim zakresie specjalizacji, gdyż wtedy masz pewność, że będziesz rozmawiać z wykonawcą, który dokładnie zrozumie Twoje potrzeby i oczekiwania.

Po trzecie: sprawdź referencje

W dobie Internetu nietrudno o to, aby tworzyć na swojej stronie WWW sztuczne opinie klientów, które mają za zadanie wychwalać usługi danej firmy. Nie o takie jednak referencje tu chodzi. Warto poszukać konkretnych osób, które miały do czynienia z daną firmą, zapytać o nią na dedykowanych grupach w ramach portali social media czy poczytać opinie chociażby na wizytówce Google. Rozmowa z osobą, która faktycznie korzystała z usług danej firmy, może być dla Ciebie bardzo pomocna. Dowiesz się wówczas, czy wykonawca był terminowy, czy zachował porządek w miejscu pracy, czy kontakt z nim był na oczekiwanym poziomie i czy cena za usługę była współmierna do jakości. Nie krępuj się pytać o każdy szczegół związany ze zleceniem, gdyż może on być pomocny dla Ciebie w momencie podjęcia ostatecznej decyzji co do wykonawcy.

Po czwarte: porównaj ceny na rynku

Kolejnym krokiem, który musisz wykonać przed wyborem firmy malarskiej, jest porównanie cen usług na rynku w danej lokalizacji. Sprawdź, jakie stawki mają inni przedsiębiorcy za wykonanie danego zakresu prac i porównaj je z tymi podanymi przez firmę, z którą aktualnie prowadzisz rozmowy. Zbyt niska cena może świadczyć o niskiej jakości usług, natomiast zbyt wysoka będzie oznaczała, że zwyczajnie firma chce Cię oszukać i wyciągnąć od Ciebie więcej, niż dana praca jest tego warta. Weź to pod uwagę i oceniaj wartości podane przez wykonawcę z tymi oferowanymi na rynku.

Kierując się powyższymi krokami podczas wyboru firmy malarskiej unikniemy wielu rozczarowań i frustracji już na etapie wykonawczym. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na dokładną analizę i weryfikację wykonawcy, aby cieszyć się nie tylko terminowo wykonaną, ale również jakościową pracą malarską.

Related posts