Zdrowie 

Wizyta u ginekologa: jak przebiega sprawdzanie dziewictwa?

Lekarz ginekolog Łódź jest specjalistą od damskich organów rozrodczych. Każdy z nich może przeprowadzić standardowe badanie kontrolne, natomiast do badania kobiet ciężarnych – niezbędny jest status lekarza ginekologa-położnika oraz możliwość przeprowadzania badań USG. Jak wygląda wizyta?

Nie obawiaj się lekarza

Wiele kobiet przed pierwszą (a niekiedy nawet kolejną) wizytą u ginekologa ma szereg obaw. Konieczność obnażenia się przed lekarzem, bez względu na jego płeć, wywołuje skrępowanie. Zupełnie niepotrzebnie: osoby takie uczyły się przez długie lata, jak rozpoznawać ewentualne odstępstwa od normy i patrzą na ciało w trakcie badania inaczej niż przeciętny człowiek. Choć być może sam pobyt na kozetce ginekologicznej nie należy do najprzyjemniejszych – jest równie niezbędny dla zapewnienia sobie odpowiedniego stanu zdrowia co regularne kontrole dentystyczne czy dokonywanie badań okresowych.

Jak ginekolog sprawdza dziewictwo?

Lekarz może sprawdzić, czy kobieta współżyła, czy wciąż jest dziewicą jedynie poprzez badanie ginekologiczne. Jeśli jednak, czy to poprzez deklarację kobiety, czy właśnie wyżej wskazane badanie okaże się, że klasyczne badanie z zastosowaniem wziernika nie jest możliwe – stan narządów rodnych kobiety będzie sprawdzany inaczej. Nie ma potrzeby obawiać się, że wizyta będzie nieprzyjemna lub krępująca. Przed rozpoczęciem badań, warto poinformować lekarza, że nigdy jeszcze nie byłaś u ginekologa – wówczas prawdopodobnie zostaniesz dokładnie poinformowana o każdym kolejnym kroku podczas badań.

Related posts