You are here
Wanna prostokątna – gdzie najlepiej pasuje Dekoracje wnętrz 

Wanna prostokątna – gdzie najlepiej pasuje

Wanna prostokątna to jeden z najczęściej wybieranych rodzajów armatury łazienkowej w ostatnim czasie. Szczególnie chętnie we wnętrzach widziana jest tania wanna prostokątna z obudową, która nie tylko dobrze się prezentuje, ale i sprawdza w wielu aranżacjach. Nic w tym dziwnego, bo takie rozwiązanie ma bardzo dużo zalet. Jest przede wszystkim eleganckie i bardzo klasyczne, choć nie brak mu i nowoczesnego wymiaru. Gdzie jednak sprawdzi się najlepiej? Mamy na to kilka niezłych pomysłów.

Montaż w rogu lub pod ścianą

Choć istnieje kilka alternatywnych rozwiązań, z uwagi na kształty i piękną formę, najlepszym rozwiązaniem będzie montaż wanny prostokątnej w rogu lub też pod ścianą. Ten układ sprawdza się przede wszystkim w małych łazienkach, w których możliwości aranżacyjne są dość ograniczone. Niemniej jednak w dużych salonach kąpielowych można pozwolić sobie na postawienie wanny w dowolnym miejscu, zwłaszcza, że prezentuje się ona naprawdę atrakcyjnie. Dla osób, które nie dysponują jednak domami, czy mieszkaniami z dużymi łazienkami, pozostaje wybór, czy postawić wannę pod którąś ze ścian, czy może w rogu. Jest to zawsze korzystne pod względem oszczędzenia i tak ograniczonej mocno przestrzeni.

Wanna o dużych możliwościach aranżacyjnych

Dzięki temu, iż producenci dostosowali wanny prostokątne do oczekiwań użytkowników, dziś wybór ich jest naprawdę ogromny. A to wiąże się z dużymi możliwościami aranżacyjnymi, jakie dają tego rodzaju wanny. Sprawdzą się one więc jak zostało już powiedziane w różnego rodzaju łazienkach, zarówno w tych dużych, jak i niewielkich, zawsze stanowiąc przykuwający spojrzenia punkt. Z uwagi na to, iż wanny te mają klasyczny i elegancki wygląd, doskonale sprawdzają się w łazienkach urządzonych w klasycznym stylu. Jednak to nie wszystkie możliwości, jakie niesie ze sobą wanna prostokątna. Są one wprost stworzone do wnętrz minimalistycznych, ze względu na swoją prostą formę. Każde nowocześnie urządzone wnętrze może zostać pięknie dopełnione przez ten rodzaj wanny, która zapewni komfortowe użytkowanie oraz wniesie nutkę elegancji i funkcjonalności.
Dlaczego jest to tak proste? Bo wanny z obudową dzięki swojej strukturze można zabudować w dowolnie wybrany przez siebie sposób, stosując np. płytki, czy osłony. To pozwala na stworzenie spójnej i jednolitej aranżacji, którą stworzono we wnętrzu łazienki. A to olbrzymi atut, jeśli nie chcemy remontować całej łazienki od podstaw, a jedynie wymienić wannę na nową.

Related posts