You are here
Urządzenia do filtracji cieczy Biznes 

Urządzenia do filtracji cieczy

Produkcja przemysłowa niemalże każdorazowo wiąże się z zanieczyszczeniem wykorzystywanej cieczy. Szczęśliwie współcześnie dzięki postępowi technologicznemu możliwe jest szybkie oczyszczanie oraz ponowne uzdatnianie już zużytej w procesie produkcji cieczy. Wszystko jest to możliwe dzięki nowoczesnym filtrom przemysłowym. Co warto wiedzieć na ich temat?

Nowoczesne filtry w przemyśle

Jednym z najlepszych w Polsce producentów filtrów przemysłowych jest operujący na rynku od ponad 20 lat Filtrakon, który zaoferować może wysokiej jakości filtry mechaniczne. Poprzez ich zastosowanie w procesie produkcji możliwe jest zatrzymanie wszystkich niebezpiecznych cząstek zawiesin, czy też różnorodnych zanieczyszczeń pochodzenia mechanicznego.

Chociaż tego typu filtry najczęściej znajdują zastosowanie w zakładach przemysłowych to mogą być również wykorzystywane m.in. w oczyszczalniach ścieków, myjniach samochodowych. Mogę również znaleźć zastosowanie jako sposób na oczyszczenie wody, która została wykorzystana do nawadniania ogrodu, czy też szkółek dziewiarskich. Co jeszcze warto wiedzieć o filtrach?

Nowoczesna obudowa filtracyjna – serce filtra przemysłowego

Jednym z najważniejszych elementów filtra przemysłowego jest obudowa filtracyjna, która często określana jest jako filtr. Właśnie ten element urządzenia przeznaczony jest do oczyszczania wody ze znajdującej się w niej cząsteczek oraz oraz większych zabrudzeń.

W środku każdej obudowy znajdują się odpowiedzialne za gromadzenie zanieczyszczeń elementy filtracyjne. Biorąc pod uwagę, że tego rodzaju części nie mają możliwości samooczyszczania znajdujące się w środku elementy filtracyjne muszą być regularnie wymieniane.

Wymienne elementy filtracyjne

Jednym z najpopularniejszych elementów wymiennych do obudów filtracyjnych są m.in. sorki filtracyjne, www.filtrowanie.com.pl/ – wkłady sznurkowe
oraz włókniny. Niemniej jednak z jednym z najciekawszych rozwiązań są wspomniane na początku worki filtracyjne, które mogą być wykonane z tak różnych materiałów jak włóknina polipropylenowa, poliestrowa, siatka nylonowa lub siatka polipropylenowa. Co jeszcze warto wiedzieć?

Po wszystkie z niezbędnych elementów filtracyjnych, czy też inne akcesoria i urządzenia związane z filtracją cieczy warto zgłosić się do producenta Filtrakon, który operując na rynku od ponad 20 lat uzyskał stabilną pozycję i tysiące wiernych klientów. Wszystkie interesujące produkty odnaleźć można na stronie www.filtrowanie.com.pl – worki filtracyjne to tylko jeden z oferowanych produktów.

Related posts