You are here
Ułamki nie musza być trudne Nauka 

Ułamki nie musza być trudne

Ułamki – jeden z największych problemów związanych z nauką matematyki dla dzieci w podstawówce. Łatwy dział matematyki dla tych którzy raz go zrozumieli i się go nauczyli. Jeśli dziecko ma problemy z ułamkami to rodzice powinny wiziąść pod uwagę poniższe rozwiązania.

Korepetycje z matematyki

Rodziecie mogą zlecić korepetycje z matematyki, które zazywczaj są poprostu przyjemne dla dzieci, dzieci na nich nie są oceniane stopniami, jest duża wyrozumiałość ze strony korepetytora i bardzo często przynoszą efekty. Jeśli jednak wasza pociecha nie chce uczęszczać na korepetycje, powiniście sami spróbować wytłumaczyć swojemu dziecku czym są ułamki oraz jakie są ich własności.

Jak nauszyć własne dziecko ułamków?

Nie przez krzyk czy zmuszanie dzieci do nauki, ale przez zaproponowanie im pomocy, przez wspólnie spędzony czas, w którym naukę połączą z zabawą. Dziecko nie musi umieć na pamięć wszystkich definicji i faktów, należy nauczyć je jak wykorzystuje się ułamki w życiu, w rozwiązywaniu zadań. Najlepszym sposobem jest uczenie na prostych, zrozumiałych dla dziecka przykładach (takich jak : kawałki pizzy, klocki, itp..). Dziecko które zrozumie ułamki, nauczy się ich na najprostszych przykładach będzie mogło wykorzystać tą wiedzę w trudniejszych sytuacjach, problemach.

Skojarzenia oraz wyobraźnia

Skojarzenia oraz wyobraźnia pomogą w rozwiązywaniu na pozór trudnych, skomplikowanych zadań. Taka umiejętność pomoże dziecku nie tylko w matematyce, ale również w ogólnym rozwoju. Będzie przydatna w późniejszym życiu, gdzie dzięki rozwiniętej wyobraźni i umiejętności pracy na skojarzeniach, dziecko stanie się bardziej kreatywne, co może odgrywać ważną rolę zarówno w szkole jak i w pracy.

Related posts