You are here
Tworzenie dokumentów magazynowych (LoMag) cz. 2 Biznes 

Tworzenie dokumentów magazynowych (LoMag) cz. 2


Programy magazynowe dają nam możliwość szybkiego przygotowania pełnej dokumentacji. Tworzenie nowych dokumentów nie jest skomplikowane, tak więc wykonamy to bardzo szybko. Warto wspomnieć o tym, że okno do tworzenia konkretnego typu dokumentu wywołamy za pomocą skrótu klawiszowego. Jest to bardzo wygodne, gdyż w ten sposób przyspieszymy proces dodawania dokumentu. Prowadzenie magazynu (http://www.lomag.pl) wymaga od nas częstego dodawania, a także edytowania różnego typu dokumentacji. Jest on podstawą zarządzania obiektami magazynowymi.

Tworzenie dokumentu korekcji stanu magazynu

Korekcja stanu magazynu jest niezbędna w sytuacji, gdy towar zaginie na magazynie, czy też zostanie z niego bezprawnie wyniesiony. Stworzenie dokumentu wymaga naciśnięcia kombinacji „Shift+F6”. Dzięki temu wywołamy nowe okienko, gdzie będziemy mogli wprowadzić wszystkie niezbędne informacje.

Tworzenie dokumentu MM

Dokument MM określa przesunięcie międzymagazynowe. Jest on niezbędny w momencie, gdy przenosimy produkt do innego magazynu. Towar nadal pozostaje w przedsiębiorstwie, jednak zmienia swoją lokalizację. Utworzenie nowego dokumentu wymaga naciśnięcia skrótu „Shift+F7”.

Tworzenie dokumentu przeceny

Dokument przeceny to inaczej zmiana wartości towaru. Jest on niezbędny np. w momencie wyprzedaży, czy też promocji. Obniżka cen może być również spowodowana zmianą wartości rynkowej danego produktu. W tym celu naciskamy kombinację klawiszową „Shift+F8”, a następnie określamy podstawowe pola znajdujące się w kreatorze nowego dokumentu.

Related posts