You are here
Taśmowe czy na kotwy – jakie elastyczne obrzeże trawnikowe wybrać? Twój Dom 

Taśmowe czy na kotwy – jakie elastyczne obrzeże trawnikowe wybrać?

Znakomite do oddzielenia od siebie trawnika, kory, grysu, żwiru czy dekoracyjnego podkreślenia rabat – elastyczne obrzeże trawnikowe to prosty i tani sposób, by uatrakcyjnić wygląd swojego ogrodu. Jaki rodzaj obrzeża sprawdzi się najlepiej?

Taśmowe obrzeże trawnikowe

Ogrodowe obrzeża taśmowe mają postać taśmy wysokiej na 10-15 cm, która wykonana jest z wytrzymałego, odpornego na wilgoć i czynniki pogodowe tworzywa sztucznego. Można dowolnie je kształtować. Różne kolory ułatwiają dobór obrzeża do estetyki otoczenia.

Tego typu elastyczne obrzeże trawnikowe polecane jest przy łączeniach trawy i innych gruntów, na przykład rabatek, grządek, ziemi wysypanej korą.

Obrzeża trawnikowe o konstrukcji taśmowej oferowane są w dwóch wariantach:
– proste,
– faliste.

Takie obrzeża są bardzo łatwe w montażu – wystarczy tylko wykopać szpadlem niewielką szczelinę, by je osadzić. Należy pamiętać o tym, by taśma nie wystawała zanadto ponad grunt, aby nie uszkodzić jej podczas koszenia trawy.

Elastyczne obrzeże na kotwy

Wykorzystujące kotwy elastyczne obrzeże trawnikowe wyposażone jest w specjalną podstawę, która dodatkowo je stabilizuje. Jego konstrukcja pozwala również na tworzenie atrakcyjnie wyglądających, zaokrąglonych kompozycji.

Obrzeża te polecane są w przypadku łączenia trawy z innymi typami podłóż niż gruntowe, na przykład z kostką brukową, z dekoracyjnym żwirem, grysem oraz z korą ogrodową. Ze względu na swoją konstrukcję obrzeża te są bardziej odporne na odkształcenia.

Montaż obrzeża odbywa się z wykorzystaniem kotew plastikowych wbijanych w grunt. Kotwy umieszcza się w otworach w podstawie, stabilizując obrzeże.

Related posts