You are here
Sukulenty w domu – co warto wiedzieć? Dekoracje wnętrz 

Sukulenty w domu – co warto wiedzieć?

Niewymagające rośliny dla osób, które niezbyt często pamiętają o podlewaniu – to właśnie sukulenty. Jest to grupa roślin, która przystosowała się do życia w bardzo trudnych warunkach, z ograniczonym dostępem do wody.

Jak stworzyć niepowtarzalną kompozycję z kaktusów?

Umieszczone na przykład na stoliku kawowym, sukulenty mogą stanowić idealną dekorację pomieszczenia. Aby dobrać najlepsze gatunki, które mogą ze sobą współistnieć, warto wybrać się do dobrego sklepu ogrodniczego, w którym uzyskamy poradę. Doniczki ceramiczne do kaktusów są nie tylko pojemnikiem na roślinę – mogą stanowić również świetną ozdobę pomieszczenia. Aby wybrać najlepszą, należy dokładnie przeanalizować wystrój całego pokoju. Do jasnych pomieszczeń idealnie sprawdzi się doniczka biała lub kontrastująca z ogólnym wystrojem – czarna. W tym drugim przypadku należy jednakże wziąć pod uwagę także rozmiar pokoju i wygląd pozostałych donic w pomieszczeniu. Czarna, ceramiczna doniczka nie będzie prezentować się dobrze, jeśli cala reszta jest raczej jasna i pastelowa.

Doniczki do kaktusów sklep internetowy – jak wybierać?

Zakupy internetowe doniczki mogą być nieco utrudnione ze względu na to, że nie widzimy fizycznie towaru. Są jednak jednocześnie znacznie lepsze pod względem wyboru: w sklepach internetowych można znaleźć bardzo bogatą ofertę doniczek, również tych do sukulentów. Aby wybrać najlepszy model, świetnym pomysłem jest sprawdzenie na stronie wymiarów podstawy doniczki okrągłe i odrysowanie jej na kartce papieru. Tak przygotowany „próbnik” można umieścić w miejscu, gdzie docelowo ma stać donica – i w ten sposób zdecydować, czy jej wymiary są odpowiednie. Najbardziej polecani producenci donic z reguły posiadają wiele rozmaitych wymiarów w jednym wzorze, dlatego możliwe jest nawet dopasowanie do siebie wszystkich pojemników na kwiaty w całym domu.

Jak sprawić, aby sukulenty zakwitły?

Niewiele osób o tym wie, ale by na kaktusach pojawiły się piękne kwiaty, trzeba pozwolić im przezimować. Do tego celu idealnie sprawdzą się małe doniczki na kaktusy, które na zimowe miesiące można umieścić w chłodnym miejscu – na przykład garażu. Należy wyjąć roślinę z ziemi i zawinąć jej korzenie, a następnie umieścić w niewielkiej doniczce. Przez nadchodzące miesiące w żaden sposób nie pielęgnujemy rośliny. Po kilku miesiącach, można na nowo umieścić kaktus w docelowym miejscu. Początkowo nie będzie prezentował się odpowiednio, jednak z czasem odżyje i zakwitnie, prezentując piękne kwiaty. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość: cały proces może zająć kilka tygodni.

Related posts