Zdrowie 

Środki chłonne przy chorobach nowotworowych

Choroby nowotworowe to często bardzo ciężkie schorzenia, w których dochodzi do wielu innych problemów. Przykładowo mogą to być problemy związane właśnie z kwestią nietrzymania moczu czy kału. Wówczas pacjentowi przysługuje refundacja NFZ na środki chłonne. Jak dokładniej w zasadzie ona wygląda?

Pieluchomajtki refundacja – najważniejsze informacje

Na początek warto przedstawić kilka najważniejszych informacji związanych z ogólnymi kwotami refundacji. Otóż w chorobach nowotworowych przysługuje 90 sztuk środków chłonnych miesięcznie. Przy czym warto podkreślić, że jeśli lekarz na zleceniu nie określi dokładnie, że mają to być tylko pieluchy NFZ, to możliwe jest np. kupienie 60 sztuk pieluch i 30 pieluchomajtek itp.

Limit takiej refundacji to 90 zł. Czyli jeśli 90 sztuk będzie kosztowało więcej niż te 90 zł, to NFZ pokrywa po prostu mniejszą ilość sztuk Warto wiedzieć, że działa to w dwie strony – jeśli 90 sztuk będzie kosztowało mniej niż 90 zł, to NFZ nie pokryje więcej. Dalej – z tej kwoty 90 zł refundowanych jest 70%.

Gdzie kupić pieluchy na NFZ w internecie

Podsumowując zatem można zauważyć, ze zasadniczo to naprawdę opłaca się kupować pieluchomajtki i inne środki chłonne w internecie, ponieważ tam najzwyczajniej w świecie są one dużo tańsze. Ponadto wiele firm oferuje bezpłatny dowóz takich akcesoriów do domu pacjenta, co zdecydowanie stanowi dużą ulgę zarówno dla pacjenta jak i dla jego rodziny. Ofertę sprzedaży internetowej prowadzi naprawdę bardzo wiele sklepów i aptek.

Related posts