You are here
Sprzedaż mieszkania w skupie nieruchomości – czy to bezpieczne? Mieszkanie 

Sprzedaż mieszkania w skupie nieruchomości – czy to bezpieczne?

Mieszkanie można sprzedać na wiele sposobów. Można zrobić to samemu, z agencją nieruchomości, ale również w skupie zajmującym się odkupem nieruchomości za gotówkę. Czy sprzedaż mieszkania w skupie to bezpieczna transakcja?

Na czym polega sprzedaż mieszkania w skupie?

Skupy nieruchomości to firmy, które zajmują się odkupowaniem nieruchomości od ich właścicieli. Transakcja odbywa się wtedy od ręki, co powoduje, że klient skupu nie musi sprzedawać swojej nieruchomości we własnym zakresie lub korzystać z pomocy pośrednika.

W skupach można sprzedać także mieszkania, w tym lokale w dobrym stanie technicznym, ale także nieruchomości problematyczne, na przykład z długami, lokatorami czy do generalnego remontu. Ponadto skup mieszkań za gotówkę katowice może też odkupić od swoich klientów udziały w nieruchomości.

Czy skupy mieszkań są bezpieczne?

Zasadniczo sprzedaż mieszkania w skupie nie jest związana z ryzykiem, jednak, podobnie jak w przypadku innych transakcji, należy sprawdzić drugą stronę. Najlepiej wybrać skup, który działa na rynku już od lat i ma pozytywne opinie.

Dla bezpieczeństwa warto też dokładnie przeanalizować umowę kupna / sprzedaży mieszkania, w której znajdują się szczegóły dotyczące transakcji. Jako że umowa podpisywana jest u notariusza, dodatkowe informacje można uzyskać również od niego przed złożeniem swojego podpisu.

Related posts