You are here
Kiedy sprzedać mieszkanie w skupie nieruchomości? Biznes 

Kiedy sprzedać mieszkanie w skupie nieruchomości?

Sprzedaż mieszkania może być czasochłonna. Gdy lokal ma wady, wtedy dodatkowym problemem staje się znalezienie klientów zainteresowanych zakupem. W takich sytuacjach często polecane są skupy nieruchomości. Kiedy warto skorzystać z ich usług?

Jak sprzedać mieszkanie?

Większość transakcji jest prowadzona we własnym zakresie przez właścicieli mieszkań lub też za pośrednictwem biur nieruchomości.

Oferty jak skup nieruchomości mają jednak szereg korzyści, które powodują, że mogą one stanowić atrakcyjną alternatywę dla innych form sprzedaży.

Skup nieruchomości – kiedy warto go wybrać?

W skupach nieruchomości można sprzedać mieszkanie od ręki i od razu po sygnowaniu aktu notarialnego potwierdzającego kupno / sprzedaż otrzymać należne pieniądze.

Ze skupu mieszkań warto skorzystać wtedy, gdy:
– Konieczna jest ekspresowa gotówka,
– Nieruchomość nie jest potrzebna,
– Nieruchomość ma wady techniczne i prawne,
– Planowana jest stała wyprowadzka.

Jakie mieszkania można odsprzedać w skupie?

Skup nieruchomości skinvestment.pl/skup-domow może odkupić od klientów różnego rodzaju mieszkania, co powoduje, że można sprzedać w nim także te, które nie cieszą się zainteresowaniem wśród kupujących.

W skupie można między innymi sprzedać mieszkanie z długami – także w trakcie egzekucji komorniczej, mieszkanie z kredytem lub pożyczką hipoteczną, mieszkanie z dożywociem lub mieszkanie z lokatorami.

Skupy odkupują również nieruchomości w różnych stanach technicznych – dotyczy to także lokali do generalnego remontu.

Related posts