You are here
Specjalistyczna ochrona Biznes 

Specjalistyczna ochrona

Są takie zawody i profesje, w których obowiązują dużo bardziej zwiększone normy w zakresie zapewnienia maksymalnej ochrony osób zatrudnionych. Mowa m.in. o osobach zatrudnionych na stanowisku spawacza czy wykonujących prace pokrewne. W takich przypadkach odzież trudnopalna pozostaje zupełnie uzasadnionym środkiem zastosowania. Sprawdziliśmy co o tym decyduje.

Trudne warunki pracy

Odzież trudnopalna to odzież wysoce specjalistyczna. Taka, która w całej swojej skrupulatnie przemyślanej konstrukcji, chronić ma głównie przed małymi kroplami stopionego metalu, iskrami, ale i nawet najbardziej krótkotrwałym kontaktem z płomieniem czy promieniowaniem cieplnym bądź ultrafioletowym. Co więcej – taka specjalistyczna odzież trudnopalna gwarantować będzie również wysoki poziom zabezpieczenia w postaci skutecznej izolacji elektrycznej – od przewodów pod napięciem stałym do 100 V.

Ochrona przed promieniami

Jednym z ważnych zadań odzieży trudnopalnej pozostaje również zapewnienie maksymalnej ochrony przed działaniem czynników gorąca. Dobrze, jeśli zaprojektowana jest tak, by chronić przed rozprzestrzenianiem się płomieni – i to zarówno tych powstałych w skutek działania ciepła konwekcyjnego, jak i kontaktowego.

Widoczność równie ważna

Dobór odpowiedniej kolorystyki, widocznej z daleka, to także jeden z ważnych czynników decydujących o tym, że odzież trudnopalna jest dziś tak pożądanym produktem. Wybierając odzież w niemal fluorescencyjnych barwach można mieć pewność, że będzie się doskonale widocznym w każdych warunkach atmosferycznych i o każdej porze dnia czy nocy. Dla pracowników sektora robotniczego jest to niezwykle istotne. Do tego odzież trudnopalna w tych bardzo widocznych barwach pozostaje często wzbogacona o trudnopalną taśmę ostrzegawczą. Nie bez powodu też do produkcji tego rodzaju odzieży specjalistycznej wykorzystuje się taki materiał jak moda kryl. Jest on doskonałym uzupełnieniem dla bawełny i nici węglowej, za pomocą której materiały składowe odzieży zostały starannie zszyte.

Related posts