You are here
Skuteczna redukcja kurzu dzięki oczyszczaczom powietrza Inne 

Skuteczna redukcja kurzu dzięki oczyszczaczom powietrza

Mieszkanie w mieście i w pobliżu ruchliwych ulic wiąże się z obniżoną jakością powietrza we wnętrzu domu. Unoszący się w powietrzu kurz i pył nie tylko utrudnia sprzątanie, ale może również mieć negatywny wpływ na zdrowie domowników, szczególnie jeżeli cierpią na alergie.

Jak działa oczyszczacz powietrza?

Oczyszczacz powietrza na kurz to urządzenie o stosunkowo niewielkich rozmiarach, które stawia się na podłodze. Działanie oczyszczacza sprowadza się do filtrowania znajdującego się wewnątrz domu powietrza w sposób ciągły. Do tego celu urządzenie wykorzystuje specjalny wentylator, który zasysa powietrze do jego wnętrza. Następnie powietrze zostaje przepuszczone przez zestaw filtrów, na których zatrzymują się drobiny pyłu i kurzu.

Jak wybrać oczyszczacz powietrza?

Na rynku dostępne są dwa rodzaje oczyszczaczy. Jedne wyposażone są w zestaw filtrów HEPA, które oczyszczają powietrze czysto mechanicznie. Drugie dodatkowo nawilżają powietrze, ponieważ oczyszczenie zachodzi w nich poprzez kontakt powietrza z wodą, w której deponowane są pyły i zanieczyszczenia. W oczyszczaczach wodnych może jednak rozwijać się grzyby i drobnoustroje, jeżeli zaniedba się higienę urządzeń.

Korzyści z wykorzystania oczyszczacza

Jakoś powietrza w miastach pogarsza się w alarmującym tempie, a zakup skutecznego oczyszczacza powietrza staje się koniecznością. Poprawienie jakości wdychanego powietrza przełoży się bezpośrednio na korzyści zdrowotne. Regularnie pracujący oczyszczacz ułatwi również sprzątanie, ponieważ mniejsza ilość kurzu będzie osiadała na podłodze i na meblach.

Related posts