You are here
Republika Południowej Afryki Podróże i Wycieczki 

Republika Południowej Afryki

Afrykański krezus – niebezpieczne państwo?

Jako afrykańskie kraje, które przyciągają największe rzesze turystów, wymienia się najczęściej Egipt, Tunezję i Maroko, ale niejedna osoba chciałaby dotrzeć także do Republiki Południowej Afryki.
Państwo to przyciągnęło uwagę całego świata w 2010 roku, kiedy to było organizatorem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej – pierwszego takiego wydarzenia w dziejach Afryki. Przez wiele lat było areną wielu wydarzeń historycznym, włącznie z kolonizacją ze strony Wielkiej Brytanii, a także rasistowskim systemem apartheidu opierającym się o segregację rasową. Nietrudno nie znać postaci Nelsona Mandeli, który wsławił się walką o zniesienie apartheidu i ostatecznie udało się to w 1993 roku. Mimo to Republika Południowej Afryki jest krajem o bardzo wysokiej przestępczości, dlatego też trasy turystyczne są organizowane dokładnie z uwzględnieniem miejsc, gdzie nie zostaną oni ofiarami przemocy. Jednocześnie Republika Południowej Afryki jest krajem o najwyższym w całej Afryce współczynniku PKB. Siłą gospodarki południowoafrykańskiej jest tutaj wydobycie złota, które stanowi 40% całych światowych zasobów, a także produkcja wyrobów jubilerskich.

Afryka dzika

Z pewnością niezwykła przyroda Republiki Południowej Afryki oczaruje wszystkich, którzy chcieliby wyrazić podziw wobec cudów natury. Popularnym miejscem jest Park Narodowy Krugera, gdzie wielu turystów wybiera się na safari. Można tutaj zobaczyć wiele dzikich zwierząt – żyrafy, antylopy, lwy, czy gepardy.
Miastem, które trudno ominąć przy okazji odwiedzin w Południowej Afryce jest stolica – Kapsztad, gdzie znajduje się Góra Stołowa, która umożliwia zobaczenie wspaniałych widoków, a także prowadzi do Przylądka Dobrej Nadziei, gdzie również bogactwo flory i fauny, np. rzadko spotykanego góralka przylądkowego jest czymś, na co wielu turystów czeka. W pobliżu Kapsztadu znajduje się również Robben Island – miejsce, w którym przez wiele lat więziono Nelsona Mandelę. Odwiedzić Republikę Południowej Afryki można dzięki rezerwacji wycieczki na portalu Logostour.pl

RPA jako miejsce pamięci historycznej

Ci, którzy są spragnieni atrakcji historycznych, zapewne skorzystają z okazji, aby odwiedzić inne większe miasto – Johannesburg. Jako centrum biznesowe z wieloma potężnymi wieżowcami, nie jest to atrakcja do pasjonatów natury, ale jest tu co zwiedzać. Nie sposób nie odwiedzić np. Muzeum Apartheidu, a także Muzeum Hector Pieterson Memorial, który upamiętnia osoby, które poświęciły swoje życie dla wolności ludności afroamerykańskiej w Republice Południowej Afryki. Nieopodal znajduje się także dom samego Nelsona Mandeli, który również jest obiektem muzealnym.

Related posts