You are here
Jak przygotować samochód do zimy? Zadbaj o bezpieczeństwo auta podczas mrozu! Samochody 

Jak przygotować samochód do zimy? Zadbaj o bezpieczeństwo auta podczas mrozu!

Wielkimi krokami zbliża się zima, czas więc zacząć myśleć, jak zabezpieczyć auto przed nadchodzącymi mrozami. Warto o to zadbać, gdyż parę prostych zabiegów pozwoli znacznie zwiększyć bezpieczeństwo samochodu na drodze oraz poprawi bezawaryjność pojazdu. Im szybciej się do tego zabierzemy, tym lepiej, gdyż przed sezonem zimowym w warsztatach samochodowych zaczną pojawiać się kolejki.

Przede wszystkim należy w aucie wymiana opon zimowych, które charakteryzują się większą odpornością na działanie mrozu, oraz lepszą przyczepnością do nawierzchni jezdni. W razie poślizgu właściwe opony mogą zadecydować o tym, czy dojdzie do dachowania lub wypadku na drodze. Osoby, które bardzo rzadko korzystają z samochodu, mogą stosować całoroczne opony, ale dla większości użytkowników drogi opony zimowe okażą się niezbędne.

Gdy już odwiedzamy warsztat samochodowy, warto zrobić przegląd samochodu, szczególny nacisk kładąc na stan klocków hamulcowych. Optymalna zdolność auta do szybkiego zatrzymania się okaże się bezcenna na śliskich i oblodzonych drogach.

Warto również zwrócić uwagę na stan akumulatora, gdyż mała jego pojemność może doprowadzić do tego, że pojazdu nie będzie się dało uruchomić bez pomocy w szczególnie mroźny dzień. Zaopatrzmy się również w niezamarzający płyn do szyb – przeoczenie tego drobiazgu spowoduje sporą irytację kierowcy, gdy nie uda mu się włączyć spryskiwaczy.

Sprawny akumulator, klocki hamulcowe i opony zimowe w samochodzie poprawią bezpieczeństwo kierowcy na drodze podczas zimowej pogody, warto więc zadbać o nie już teraz.

Related posts