Internet 

Prędkość internetu w komputerze. Jak ją sprawdzić?

Sprawdzenie szybkości internetu na swoim komputerze nie jest trudne. Jak wykonać speed test? Zobacz te porady, by wyniki były precyzyjne!

Na jakiej stronie wykonać test prędkości internetu?

Internet można przetestować na różnych stronach zawierających specjalne mierniki. Jaką stronę warto wybrać?

Przede wszystkim powinna ona działać w technologii HTML5, a nie Flash, ponieważ wtedy pomiar będzie bardziej precyzyjny. Także powinna ona podawać nie tylko parametry download, upload i ping, ale też jitter, by zdiagnozować ewentualne opóźnienia.

Aby uzyskać dokładne dane, warto wykonać test prędkości łącza internetowego na testujpredkosc.pl.

Jak przeprowadzić test szybkości internetu?

Niezwykle ważna jest precyzja, dlatego należy unikać wszelkich możliwości zniekształcenia wyniku. Jak sprawdzić prędkość internetu w komputerze z maksymalną dokładnością?

Na stronie internetowej, która wykonuje pomiary prędkości, wystarczy tylko nacisnąć na przycisk. Aby jednak test był dokładny, warto wcześniej zresetować swój komputer i router i usunąć z przeglądarki dane przeglądania i cookies.

Bardzo ważne jest, żeby podczas przeprowadzania testu nie korzystać z internetu, na przykład nie pobierać nic czy nie przeglądać stron.

Zatem, jaka szybkość internetu jest dobra? Powinna ona odpowiadać umowie z operatorem. Wysokie parametry pobierania i wysyłania świadczą o szybkim internecie. Warto też sprawdzić parametry ping i jitter – im są niższe, tym internet działa lepiej.

Related posts