Biznes 

Pomysł na biznes – publiczna stacja ładowania samochodów elektrycznych

Liczba aut elektrycznych na polskich drogach ciągle wzrasta. Wraz z nią rośnie również zapotrzebowanie na publiczne ładowarki, w których można „zatankować” swój pojazd. Właśnie dlatego stacja ładowania to również dobry pomysł na biznes. Jak zacząć?

Jak doładować samochód z silnikiem elektrycznym?

Właściciele aut elektrycznych mogą ładować je w domu, co jest najtańszą opcją. Mogą także korzystać z publicznych punktów jak stacja ładowania samochodów elektrycznych, gdzie ładowanie jest darmowe lub płatne.

Rosnąca liczba pojazdów elektrycznych powoduje, że wzrasta również zapotrzebowanie na ładowarki. Te położone w atrakcyjnych punktach – nie tylko w mieście, ale także poza nim – mogą być dobrym pomysłem na biznes.

Jak założyć stację ładowania samochodów elektrycznych?

W związku z dużym zainteresowaniem biznesem, jakim jest własna stacja ładowania samochodów elektrycznych, na rynku pojawiły się firmy, które oferują sprzedaż i montaż niezbędnego wyposażenia do ładowania, by otworzyć własny punkt.

Własna publiczna stacja ładowania jest dobrym pomysłem na pasywną inwestycję, ponieważ po jej zamontowaniu może ona działać praktycznie automatycznie. Nie wymaga specjalnej obsługi ze strony właściciela, a płatności i zarządzanie odbywają się online.

Firmy oferujące stacje ładowania samochodów elektrycznych zapewniają pełną obsługę, która obejmuje dobór właściwej stacji, przygotowanie stanowiska, montaż urządzenia oraz pomoc w odbiorze, aby otwarcie własnego punktu było jeszcze prostsze.

Related posts