You are here
Planujesz rozwód? Porady prawne możesz otrzymać online Usługi 

Planujesz rozwód? Porady prawne możesz otrzymać online

Chociaż tak naprawdę do rozwodu nie trzeba konsultacji z prawnikiem, wielu małżonków planujących ten krok decyduje się na wsparcie eksperta. Jednak teraz nie trzeba spotykać się z nim osobiście – można zrobić to także online.

Rozwód – do kogo po poradę prawną?

Według statystyk rozpada się nawet około 1/3 zawartych małżeństw. Zdrada, nadużywanie alkoholu, niezgodność charakterów pomiędzy małżonkami, długa rozłąka czy przemoc – to tylko wybrane powody rozwodów w Polsce.

Kompleksową pomoc prawną w tym zakresie może zaoferować specjalizujący się w prawie rodzinnym radca prawny. Najczęściej polega ona na odpowiedzi na zapytania klienta oraz na przygotowaniu dla niego pozwu rozwodowego. Dodatkowo radca prawny może reprezentować klienta w sądzie.

Jak uzyskać porady prawne online?

Małżonkowie planujący rozwód kraków mogą obecnie skorzystać z porad prawnych udzielanych nie tylko stacjonarnie. Obecnie rosnącym zainteresowaniem ze strony klientów cieszą się również porady prawne online, które można otrzymać przez e-mail lub przez komunikatory internetowe.

Usługi prawe przez internet polegają na skierowaniu zapytania do kancelarii prawnej przez internet, opłaceniu usługi oraz otrzymaniu odpowiedzi w wyznaczonym czasie – zwykle 24-48 godzin. Dzięki temu pomoc jest dostępna od ręki i bez konieczności opuszczania domu.

Zatem wtedy, gdy rozwód jest jedynym wyjściem, pomocy prawej w tym zakresie można szukać również w internecie. Radca prawny lub inny prawnik mogą wtedy dokładnie zapoznać się ze sprawą klienta i przygotować dla niego wyczerpującą odpowiedź na wszystkie pytania.

Related posts