Biznes 

Oryginalne rośliny formowane – kupić gotowe czy przyciąć samodzielnie?

Wyglądają jak rzeźby i tworzą zachwycające kompozycje w ogrodach, na gankach, tarasach i balkonach – rośliny formowane to obecnie jeden z hitów. Czy lepiej zdecydować się na zakup gotowych, a może stworzyć je we własnym zakresie?

Rośliny formowane gotowe – gdzie kupić?

Ze względu na swoją popularność rośliny formowane dostępne są obecnie w wielu sklepach. Swój ogród marzeń można stworzyć zatem bardzo łatwo – wystarczy wizyta w centrum ogrodniczym lub nawet w zwykłym markecie, który prowadzi sprzedaż tego typu roślin, by wypełnić nimi swój ogród lub balkon.

W sprzedaży można znaleźć różnorodne rośliny ozdobne o dekoracyjnym cięciu, na przykład bukszpany w formie kuli, tuje tworzące stożki i spirale czy też egzotyczne drzewa ozdobne Zgierz, na przykład z sosny albo świerku.

Aby wybrać odpowiednie rośliny formowane, należy zwrócić uwagę na ich system korzeniowy – powinien być dobrze rozwinięty i nie powinien być uszkodzony, aby roślina dobrze się przyjęła. Można uprawiać ją bezpośrednio w glebie lub w doniczce.

Jak samodzielnie formować rośliny?

Druga opcja to rośliny ozdobne formowane samodzielnie. W tym przypadku wymagana jest już nieco większa wiedza dotycząca przycinania roślin.

Do formowania roślin stosowane są najczęściej nożyce ręczne, ewentualnie elektryczne, którymi można uformować roślinę. Można też stosować druciane formy.

Cięcie prowadzi się kilka razy w ciągu roku – zwykle dwa razy wiosną oraz latem, nadając wtedy roślinie pożądany wygląd.

Related posts