You are here
Co to jest ochraniacz i podkład na materac? Dekoracje wnętrz 

Co to jest ochraniacz i podkład na materac?

Kupując nowy materac do łóżka powinniśmy zadbać o jego odpowiednią ochronę, aby mógł nam dobrze służyć przez wiele lat. Częste prania mogą spowodować jego zniszczenie, a w konsekwencji obniżenie komfortu spania oraz zakup nowego materaca.

Jak zatem chronić go przed różnymi czynnikami negatywnie na niego wpływającymi? Do tego świetnie nadadzą się ochraniacz podkłady na materac. Tylko które wybrać?

Ochraniacz na materac

Ochraniacz na materac ma pełnić dwie podstawowe funkcje. Zabezpieczać go przed wilgocią i zabrudzeniami oraz nie wpływać niekorzystnie na komfort spania. Niektóre modele posiadają także dodatkowe ocieplenie, które dodatkowo ogrzewa ciało podczas chłodnych nocy.

Standardowo materac wyprodukowany jest z dwóch materiałów. Z wierzchniej strony jest on delikatny i przyjemny w dotyku, z drugiej natomiast jest nieprzemakalny. Dodatkowo oprócz funkcji termoaktywnych są one także antybakteryjne. Dzięki zastosowaniu takiej budowy pozwala to cieszyć się długą żywotnością materaca oraz wysokim komfortem spania.

Podkłady na materac

Podkład na materac wodoodporny to świetna alternatywa dla ochraniaczy. Swoje zastosowanie znajduje głównie w szpitalach i hospicjach. Materac to element łóżka, który w znaczącym stopniu jest narażony na zniszczenia. Jego odpowiednia ochrona jest więc niezbędna.

Szczególnie w szpitalach i hospicjach gdzie przebywają osoby starsze i chore. Dzięki właściwościom wodoodpornym podkłady także znajdą zastosowanie w domach, w łóżeczkach dzieci.

Related posts