Zdrowie 

Naturalne olejki eteryczne doTERRA

Czym są olejki eteryczne?

Olejki eteryczne to organiczne związki płynne, które występują naturalnie w różnych częściach roślin – w łodygach, nasionach, korzeniach czy kwiatach. Olejki posiadają zazwyczaj piękny zapach a dodatkowo właściwości terapeutyczne, które odpowiednio wykorzystane mogą przynieść korzystne rezultaty zdrowotne.

Jak należy używać olejków eterycznych?

Olejki eteryczne stosuje się na trzy różne sposoby – aromatycznie, miejscowo i doustnie. Stosowanie aromatycznie polega na wdychaniu olejku, który dostaje się do krwiobiegu poprzez drogi oddechowe. Niektóre olejki można również dodawać do żywności, napojów czy zażywać w specjalnych kapsułkach, które rozpuszczają się w żołądku. Jednym ze sposobów korzystania z olejków jest również aplikacja miejscowa na ciało. W tym przypadku dobrze jest olejek rozcieńczyć w olejku bazowym tak aby nie doszło do podrażnienia skóry.

O firmie doTERRA

Firma doTERRA to amerykańska firma, która produkuje olejki eteryczne o najwyższym standardzie jakości. Na bazie tworzonych olejków eterycznych doTERRA wytwarza również kosmetyki oraz suplementy diety. Wiele osób, które miały kontakt z produktami doTERRA ocenia, że są to produkty inne niż wszystkie, gdyż oprócz działania na ciało, działają również na duszę. doTERRA powstała w 2008 roku, została założona przez ludzi, których celem była chęć dzielenia się ze światem olejkami eterycznymi o najwyższej jakości.

Dlaczego akurat olejki doTERRA?

Olejki stworzone przez doTERRA to ekstrakty z roślin, które zostały zebrane z w najbardziej odpowiednim momencie ich wzrostu. Dodatkowo, zbiory roślin na potrzeby olejków eterycznych są dokonywane przez hodowców z całego świata. Podstawowym celem który im przyświeca jest uzyskanie doskonałego ekstraktu oraz jego najlepszych właściwości terapeutycznych.

Najbardziej popularne produkty doTERRA

Wszystkie olejki doTERRA to czyste ekstrakty roślinne, w ich składzie nie występują żadne sztuczne dodatki. Z tego powodu cenione są przez entuzjastów zdrowego trybu życia. Na uwagę zasługuje autorska kolekcja doTERRA On Guard™ która powstała na bazie mieszanki olejków On Guard™. W skład kolekcji wchodzą takie produkty jak pasty do zębów, naturalne detergenty czy też suplementy diety, których zadaniem jest wsparcie naturalnej ochrony organizmu. Innym ciekawym produktem jest mieszanka olejków doTERRA Air, która wpływa korzystnie na drogi oddechowe.

O czym należy pamiętać podczas używania olejków?

Podczas stosowania olejków należy mieć na uwadze to aby nie smarować wrażliwych części ciała, na których znajdują się błony śluzowe. W wielu przypadkach silne olejki należy rozcieńczać olejkiem bazowym. Olejki to silne substancje organiczne, należ przechowywać je z dala od zasięgu dzieci. Kobiety w ciąży lub kobiety karmiące powinny skonsultować się z lekarzem przed zastosowaniem olejków eterycznych.

 

Related posts