You are here
Najważniejsze informacje o stropie wps Inne Twój Dom 

Najważniejsze informacje o stropie wps

Strop wps jet odmianą szeroko stosowanego w budownictwie mieszkaniowym stropu gęstożebrowego, którego budowa opiera się na żelbetowych płytach, rozkładanych na wcześniej przygotowanych stalowych belkach.

Charakterystyka stropu wps

Sercem stopu wps są wcześniej przygotowane i gotowe do układania płyty stropowe wps. Są to żelbetowe prefabrykowane płyty, które stosuje się jako wypełnienie pomiędzy stalowymi belkami stropowymi.
Podstawową różnicą pomiędzy innymi typami stropów gęstożebrowych jest fakt, że strop wps można obciążyć od razu po ułożeniu. Nie ma potrzeby stawiania szalunków do betonowania i odczekiwania na związanie się konstrukcji. Strop tego typu stawia się bardzo szybko i od razu po zakończeniu jego budowy można z niego korzystać.
Dzięki zastosowaniu prefabrykowanych elementów można z łatwością dobrać odpowiedni rozstaw belek stalowych i szerokość płyt stropowych, aby dostosować ich nośność do oczekiwań.

Zastosowanie stropu wps

Z powodu szybkości stawiania i łatwości przeprowadzania tego procesu, płyty stropowe wps szeroko wykorzystuje się w branży remontowej, gdzie zachodzi potrzeba postawienia stropu w miejscu starego, niemogącego być już wykorzystywanego stropu drewnianego. Przemawia za tym szybkość stawiania, ale równie duża szybkość rozbierania po zakończeniu remontu, co jest rzadko spotykane w tego typu stropach.
Jeśli chodzi o zastosowanie mieszkaniowe, to jest ten typ stropów obecny w tej branży, jednak nie cieszy się tak dużą popularnością, jak innego typu rozwiązania i należy bardziej do mało popularnej niszy.

Related posts