Elektronika i narzędzia 

Kiedy najlepiej kupić telefon i zaoszczędzić najwięcej?

Telefony komórkowe tanieją z miesiąca na miesiąc. Dla udanego zakupu kluczowe jest wybranie takiego czasu, w którym w miarę nowy smartfon można kupić w niskiej cenie. Jak wybrać najlepszy moment na zakup telefonu?

Nowe telefony szybko tanieją

Aby zaoszczędzić na zakupie, warto wiedzieć, kiedy tanieją telefony. Najczęściej cena nowych modeli maleje już w ciągu 4-6 miesięcy po wprowadzeniu ich do sprzedaży.

Warto zatem zaczekać, gdy chce się kupić konkretny model, albo poszukać smartfona, który wszedł do sprzedaży nie dalej niż pół roku temu. Dzięki temu można kupić urządzenie, które nadal jest nowe, ale jednocześnie ma już bardziej atrakcyjną cenę niż w momencie premiery.

Niższe ceny przed kolejną premierą

Innym momentem, kiedy najlepiej kupić smartfon, jest wprowadzenie przez producenta do sprzedaży nowego modelu. Wtedy obecne telefony, zwłaszcza te zaliczane do kategorii flagowców, szybko tanieją. Można niekiedy kupić je nawet o 30-40% taniej. Oczywiście, nie jest to regułą, szczególnie w przypadku marek uznawanych za prestiżowe.

Naprawa nie zawsze opłacalna

Zdarza się, że smartfon ulega usterce. Nie zawsze jednak naprawa i serwis iphone warszawa to opłacalne rozwiązanie, biorąc pod uwagę fakt błyskawicznie zmieniających się technologii. Ponadto koszty usunięcia awarii również mogą być spore, na przykład wtedy, gdy dochodzi do rozbicia ekranu.

Gdy koszt naprawy jest spory, warto pomyśleć o zakupieniu nowego modelu. W sprzedaży można znaleźć obecnie wiele urządzeń na niższej półce cenowej, które mogą zaoferować bardzo dobre parametry techniczne.

Related posts