You are here
Muzycy, którzy odeszli. Lista polskich artystów wszech czasów! muzyka 

Muzycy, którzy odeszli. Lista polskich artystów wszech czasów!

Wielcy polscy artyści, którzy odeszli z tego świata, nadal pozostają w sercach fanów. Stworzone przez nich piosenki nadal bardzo często nam towarzyszą. Zobacz listę polskich piosenkarzy wszech czasów!

Najlepsi polscy piosenkarze wszech czasów, którzy nie żyją

Czesław Niemen – bardzo znany artysta, piosenkarz i multiinstrumentalista. Najbardziej znanym utworem Niemena jest „Dziwny jest ten świat”.

Krzysztof Krawczyk – na liście, na której znajdują się najlepsi piosenkarze wszechczasów, nie może zabraknąć również Krzysztofa Krawczyka. Był wokalistą zespołu Trubadurzy i występował solo.

Zbigniew Wodecki – bardzo popularny polski piosenkarz, kompozytor, multiinstrumentalista. Znany między innymi z utworów „Chałupy Welcome to” czy piosenki do kreskówki „Pszczółka Maja”.

Polscy muzycy wszech czasów, którzy zmarli

Ryszard Riedel – popularny wokalista zespołu Dżem, który nadal ma wielu fanów. Zmagał się z uzależnieniem od narkotyków.

Kora – wśród artystów, którzy zmarli, znajduje się również Kora Jackowska, która była wokalistką w zespole Maanam.

Grzegorz Ciechowski – był liderem znanego zespołu Republika, prowadził własne solowe projekty. Pisał także teksty piosenek, felietony. W swoich utworach grał na flecie. Popularne utwory to między innymi „Nie pytaj o Polskę”, „Mamona”.

Popularni muzycy z Polski, za którymi tęsknią fani

Krzysztof Komeda-Trzciński – bardzo znany nie tylko w Polsce, ale również za granicą. To on skomponował kołysankę do filmu „Dziecko Rosemary”.

Anna Jantar – artystka znana między innymi z piosenek „Tyle słońca w całym mieście” czy „Żeby szczęśliwym być”. Zginęła w 1980 roku w katastrofie lotniczej, która miała miejsce na Okęciu.

Piotr „Magik” Łuszcz – gdy wymieniani są muzycy którzy odeszli, nie sposób nie wspomnieć o legendzie polskiego hip-hopu. „Magik” znany był z zespołów Paktofonika oraz Kaliber 44. Artykuł napisany przy współpracy z vinyllee.com/promocja-muzyki/.

 

Related posts