Rekreacja 

Lubisz Scrabble? Ten słownik warto mieć pod ręką

Scrabble to jedna z najczęściej kupowanych gier na całym świecie. Jeżeli także lubisz w nią grać, na pewno wiesz, że niektóre słowa układane z dostępnych liter nie są w niej dopuszczalne. Aby ocenić, czy dane słowo rzeczywiście jest prawidłowe, warto zastosować specjalny serwis online – słownik Scrabble poocoo.pl.

Jak korzystać ze słownika Scrabble?

Internetowy słownik Scrabble to specjalny serwis internetowy, który zawiera bazę słów dopuszczonych do użycia w grze Scrabble lub w jej odpowiednikach jak Literaki, Scriba.

W sieci dostępne są słowniki, które prezentują także litery znajdujące się w Oficjalnym Słowniku Polskiego Scrabblisty. To słownik stworzony przez Polską Federację Scrabble, który zawiera dozwolone słowa zgodnie z zasadami Federacji.

Ze słownika można skorzystać na dwa sposoby:
– wpisać słowo, które zostało ułożone w grze, aby sprawdzić, czy jest ono dopuszczone do użycia
– wpisać posiadane litery, aby słownik podpowiedział, jakie słowa można z nich przygotować, a także jaka jest punktacja

Słownik Scrabble – na komputerze i smartfonie

Aby skorzystać ze słownika Scrabble online, potrzebny jest dostęp do internetu. Baza słów działa na komputerach oraz na urządzeniach mobilnych jak tablety i smartfony, dlatego wystarczy mieć pod ręką telefon, aby natychmiast dowiedzieć się, czy jakieś słowo dopuszczone jest do ułożenia na planszy gry.

Gdy zatem nie wiesz, czy dane słowo jest możliwe do stworzenia w grze Scrabble lub podobnej, lub chcesz dowiedzieć się, jakie słowa można ułożyć z posiadanych liter, skorzystaj z internetowego słownika Scrabble.

Related posts