You are here
Lancety i paski do glukometru – o czym trzeba pamiętać podczas ich używania? Inne 

Lancety i paski do glukometru – o czym trzeba pamiętać podczas ich używania?

Aby korzystać z glukometru w celu pomiaru poziomu cukru we krwi, konieczne jest używanie odpowiednich akcesoriów – lancetów i pasków. O czym powinien pamiętać każdy początkujący użytkownik glukometru? Koniecznie wybierzmy się do sklep dla diabetyków.

Jak używać lancetów do glukometru?

Lancety, określane również jako nakłuwacze, są przeznaczone do pobierania krwi do badania w glukometrze. Wyposażone są w ostrą igłę, którą nakłuwa się opuszkę palca. By zasięgnąć więcej ważnych wskazań odwiedź stronę https://diabetyk24.pl/.

Jak często wymieniać lancety w glukometrze? Należy robić to przed każdym nowym badaniem, dlatego nie powinno się korzystać z igieł już używanych. Istnieje wtedy ryzyko przedostawania się drobnoustrojów do krwi i pojawienia się infekcji.

Wymiana igły w nakłuwaczu jest bardzo prosta. Należy w tym celu zdjąć z niego nasadkę ochronną, a potem wyjąć zużytą igłę. Następnie należy wymienić ją na nową.

Jak korzystać z pasków testowych do glukometru?

Paski testowe są przeznaczone do badania poziomu krwi w glukometr. Należy umieścić na pasku kroplę krwi, a następnie wsunąć pasek do urządzenia, by wykonało ono pomiar.

Korzystanie z pasków jest bardzo proste, dlatego nie wymagają one specjalnych umiejętności. Należy jednak pamiętać też o tym, że paski są przeznaczone tylko do jednorazowego użytku. Korzystanie z nich wielokrotnie może powodować fałszywe wyniki.

Jakich pasków można używać w glukometrze?

Czy paski do glukometru są uniwersalne, a może wymagane jest kupowanie pasków konkretnego producenta? To pytanie bardzo często pojawiające się wśród początkujących użytkowników glukometrów.

Zatem, czy paski do glukometru są uniwersalne? Nie, producenci stosują specjalne paski do swoich urządzeń, dlatego przy ich zakupie konieczne jest dobranie odpowiedniego wariantu pasków.

Wybór pasków innego typu może spowodować, że nie będą one możliwe do używania w danym modelu glukometru lub będą one dawały nieprawidłowe wyniki.

Related posts