Biznes 

Jakie kosmetyki samochodowe pomogą na brudne felgi?

Aby felgi samochodowe wyglądały jak nowe, warto zastosować do nich odpowiednie kosmetyki. Co wybrać? Poznaj nasze porady!

Dlaczego warto regularnie myć felgi w samochodzie?

Felgi są narażone na intensywne zanieczyszczenie ze względu na ich położenie przy kołach. Osadzają się na nich nie tylko kurz i pył z drogi, ale także osad z tarcz i klocków hamulcowych, smoła czy sól drogowa.

Gdy felgi samochodowe nie są regularnie czyszczone, są w wyższym stopniu narażone na uszkodzenie, w tym na widoczne przebarwienia, a nawet korozję, która osłabia ich konstrukcję.

Jak czyścić felgi samochodowe?

Do czyszczenia felg można zastosować różne produkty. Jakie kosmetyki samochodowe sprawdzą się wtedy najlepiej?

Felgi samochodowe można czyścić z użyciem zwykłych szamponów do karoserii, jednak często to za mało, by usunąć trudne zabrudzenia. Warto zastosować wtedy specjalny preparat do felg, na przykład z efektem „krwawienia”.

Dostępna jest również chemia samochodowa hurtownia przeznaczona do usuwania rys i przebarwień – pasty polerskie, preparaty do malowania felg.

Czyszczenie felg – krok po kroku

1. Zmycie większych zanieczyszczeń za pomocą wody.
2. Zastosowanie preparatu czyszczącego – należy nałożyć go na felgi i odczekać czas wskazany na opakowaniu.
3. Zmycie preparatu czyszczącego z felg – aby skuteczniej zebrać wszystkie zanieczyszczenia, można zastosować szczotkę do czyszczenia felg.
4. Użycie innych preparatów wykańczających, aby nadać felgom atrakcyjny wygląd.

Related posts