You are here
Jakie kosmetyki samochodowe pomogą na brudne felgi? Biznes 

Jakie kosmetyki samochodowe pomogą na brudne felgi?

Aby felgi samochodowe wyglądały jak nowe, warto zastosować do nich odpowiednie kosmetyki. Co wybrać? Poznaj nasze porady!

Dlaczego warto regularnie myć felgi w samochodzie?

Felgi są narażone na intensywne zanieczyszczenie ze względu na ich położenie przy kołach. Osadzają się na nich nie tylko kurz i pył z drogi, ale także osad z tarcz i klocków hamulcowych, smoła czy sól drogowa.

Gdy felgi samochodowe nie są regularnie czyszczone, są w wyższym stopniu narażone na uszkodzenie, w tym na widoczne przebarwienia, a nawet korozję, która osłabia ich konstrukcję.

Jak czyścić felgi samochodowe?

Do czyszczenia felg można zastosować różne produkty. Jakie kosmetyki samochodowe sprawdzą się wtedy najlepiej?

Felgi samochodowe można czyścić z użyciem zwykłych szamponów do karoserii, jednak często to za mało, by usunąć trudne zabrudzenia. Warto zastosować wtedy specjalny preparat do felg, na przykład z efektem „krwawienia”.

Dostępna jest również chemia samochodowa hurtownia przeznaczona do usuwania rys i przebarwień – pasty polerskie, preparaty do malowania felg.

Czyszczenie felg – krok po kroku

1. Zmycie większych zanieczyszczeń za pomocą wody.
2. Zastosowanie preparatu czyszczącego – należy nałożyć go na felgi i odczekać czas wskazany na opakowaniu.
3. Zmycie preparatu czyszczącego z felg – aby skuteczniej zebrać wszystkie zanieczyszczenia, można zastosować szczotkę do czyszczenia felg.
4. Użycie innych preparatów wykańczających, aby nadać felgom atrakcyjny wygląd.

Related posts