You are here
Koparki łańcuchowe, gąsienicowe Biznes 

Koparki łańcuchowe, gąsienicowe

Producenci polecają szeroki wybór różnych modeli małych koparek. Minikoparki są bardzo popularnymi urządzeniami, stosowanymi na masową skalę. Przede wszystkim to, co jest w nich istotne to ich mobilność i możliwości jakie ze sobą niosą. Wbrew pozorom rynek minikoparek jest całkiem mocno rozbudowany oraz daje wiele możliwości wyboru spośród wielu maszyn takich, jak minikoparki budowlane, minikoparka gąsienicowa i koparki łańcuchowe.

Czym są minikoparki?

Minikoparki są grupą koparek jednonaczyniowych hydraulicznych o masie dochodzącej do 15 ton. Konstrukcja takiej maszyny jest prawie identyczna, co w sytuacji typowych koparek. Nader często są wyposażone w gąsienicowe podwozie, lemiesz na przodzie i mechanizm kolumny obrotu wysięgnika. Ten ostatni element jest bardzo często nazywany w języku angielskim boom swingiem. Firmy budowlane często  kupują minikoparki takich producentów jak Wacker, Yanmar, Kubota.

Małe koparki budowlane

Minikoparki są maszynami potrafiącymi wykonywać wiele funkcji. Co lepsza posiadają uniwersalne wyposażenie. Ich osprzęt jest wymienny przez, co należy rozumieć takie dodatki, jak widły, nożyc, młot hydrauliczny i świder. Dzięki temu jest możliwość przygotować swoją maszynę do różnej pracy. Z reguły minikoparki są używane na budowie do prostych i niewymagających prac budowlanych. Stąd małe koparki budowlane są tak bardzo często pożądane podczas wykonywania poszczególnych zadań.

Minikoparki łańcuchowe

Ich działanie opiera się przede wszystkim na specjalnym łańcuchu. Pozwala on na sprawne kopanie głębokich i wąskich rowów. Nader często jest to potrzebne do różnego rodzaju przedsięwzięć. Stąd koparki łańcuchowe cieszą się sporym zainteresowaniem w sytuacji poszczególnych prac budowlanych.

Minikoparka gąsienicowa

Jest bardzo dobrze znana właśnie ze względu na swój charakterystyczny wygląd. Minikoparka gąsienicowa ze względu na swój wygląd może być wykorzystywana w przypadkach, kiedy należy przemieszczać się z pobranym materiałem lub jeśli kopanie wymaga przemieszczania się na małe odległości.
Minikoparki budowlane są szczególnie chętnie użytkowane na budowie. To właśnie te maszyny pozwalają  na dokonywanie różnych zleceń i zadań. Jednymi z najbardziej popularnych są Wacker koparki i koparka gąsienicowa Yanmar. Minikoparki budowlane pomimo swoich niewielkich rozmiarów posiadają naprawdę spory potencjał.

Related posts