You are here
Jakie doniczki do minimalistycznego salonu? Twój Dom 

Jakie doniczki do minimalistycznego salonu?

Wystrój wnętrza mieszkalnego to bardzo indywidualna sprawa, można jednak zauważyć pewne popularne trendy, które utrzymują się w aranżacji przestrzeni już od kilku lat. Zalicza się do nich chociażby minimalizm stawiający na maksymalną prostotę i minimalną ilość dodatków. Ciężko jednak jest sobie wyobrazić przytulne wnętrze bez roślin doniczkowych. Wiele osób zadaje sobie zatem pytanie, jakie donice będą pasować do minimalistycznego wystroju salonu?

Jasne i stonowane kolory

W przestrzeniach urządzonych w stylu minimalistycznym królują jasne barwy, które optycznie powiększają przestrzeń. Ściany są najczęściej białe, ewentualnie w odcieniach szarości. Również i taka kolorystyka powinna dominować jeżeli chodzi o wszelkiej maści dodatki, w tym także donice. Istotne jest to, aby nie mieszać ze sobą doniczek wykonanych z różnych materiałów. Lepiej zdecydować się na jedną linię produktów.

Jaka wielkość donic będzie optymalna?

Kwestia wielkości donic pozostaje otwarta – można postawić na kilka większych lub więcej mniejszych doniczek, w zależności od pomysłu na aranżację wnętrza. Wysokie donice do salonu można przykładowo ustawić w rogu pomieszczenia otaczając je doniczkami mniejszymi. Podwieszane doniczki raczej nie będą pasowały do minimalistycznego wnętrza, za to doskonale sprawdzą się na balkonie czy tarasie.

Pielęgnacja roślin doniczkowych

Rośliny potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Jeżeli będą regularnie podlewane i nawożone, to odwdzięczą się swoim opiekunom szybkim wzrostem. Warto pamiętać, że każdy gatunek ma nieco odmienne preferencje – czy to odnośnie gleby czy też częstotliwości podlewania. Przy sadzonkach zazwyczaj można znaleźć informacje dotyczące zaleceń pielęgnacyjnych dla konkretnej rośliny.

Autor: Donice ogrodowe z nawadnianiem

Related posts