You are here
Gorset protetyczny po mastektomii – dlaczego jest tak ważny? Zdrowie 

Gorset protetyczny po mastektomii – dlaczego jest tak ważny?

Amputacja piersi zwykle wymaga dość długiej rekonwalescencji. Jej długość uzależniona jest od wielu czynników. Bardzo ważne jest to, aby zaopatrzyć się w produkty wspomagające powrót do formy. Dobry sklep dla amazonek pozwala zakupić wszystko w jednym miejscu, co jest niezwykle wygodne. Duże znaczenie mają nie tylko protezy piersi, ale również gorsety protetyczne.

Odciążenie kręgosłupa

Należy wiedzieć, że gorset protetyczny zapewnia optymalne podtrzymanie biustu. Ponadto odciąża on kręgosłup, co zmniejsza ryzyko pojawienia się wielu nieprzyjemnych dolegliwości. Priorytetem jest to, aby znaleźć model odpowiedni dla siebie. Gorsety występują w wielu wariantach, co ułatwia to zadanie.

Nawet najlepsza bielizna dla amazonek nie zastąpi gorsetu protetycznego, który jest niezbędny bezpośrednio po mastektomii. Wysokiej klasy modele posiadają pod biustem szeroką, a zarazem miękką taśmę, która zmniejsza ryzyko przesuwania się materiału.

Redukcja obrzęku limfatycznego

Obrzęki limfatyczne często pojawiają się kilka dni po operacji. Warto jednak wiedzieć, że mogą one rozwijać się kilka miesięcy, a nawet lat. Konstrukcja gorsetu protetycznego jest w pełni ergonomiczna, a także przystosowana do potrzeb kobiet po amputacji piersi. Nie trzeba obawiać się niezdrowego ucisku lub dyskomfortu.

Niezakłócony przepływ limfy zmniejsza ryzyko pojawienia się obrzęku. Właśnie dlatego gorset dobrze jest nosić profilaktycznie, tak aby zapobiec groźnym skutkom ubocznym operacji.

Related posts