You are here
Domy nowoczesne. Twój Dom 

Domy nowoczesne.

Sześcienny dom z dachem płaskim jest ikoną modernizmu i synonimem architektury nowoczesnej. Mroczny cień rzuca na tę formę PRLowska kostka z lat 60, głównie za sprawą niekończących się problemów z przeciekającymi, źle zaizolowanymi dachami, przez które uciekało 50% ciepła.

Nowocześnie czyli jak?

Obecna technologia wykonania i materiały, które stosuje się do budowy płaskich dachów powodują, że kubiczne kostki wracają do łask. Duże okna, prostota stylu, oszczędność koloru – jeśli takie są nasze wymagania, gotowe projekty domów nowoczesnych z pewnością zaspokoją nasze potrzeby. A jeśli mimo dużej różnorodności oferowanych rozwiązań nie znajdziemy nic dla siebie, projektant na pewno z chęcią zaproponuje indywidualne rozwiązanie.

Ekologicznie i przyjemnie

Płaski dach da się wykorzystać jako dodatkową przestrzeń zewnętrzną – można na nim urządzić spory taras albo zagospodarować na ogród. Sadząc na płaskim dachu roślinność, zwiększamy biologicznie czynną powierzchnię działki – jeśli dach ma 10 m² i na stałe urządzony jest jako trawnik lub kwietnik, 50% jego powierzchni zostanie uwzględnione jako teren biologicznie czynny.

Dom energooszczędny

Dom o sześciennej bryle jest korzystny pod względem energooszczędności – ma stosunkowo niewielką powierzchnię dachu, dzięki czemu straty ciepła przez niego uciekającego są mniejsze niż w przypadku skosów. Ponadto stosunek powierzchni przegród zewnętrznych do kubatury domu jest w tym przypadku korzystny, a więc zyskujemy mniejszą przestrzeń, którą trzeba ogrzać, co wpływa pozytywnie na koszty ogrzewania.

Więcej: https://www.uarchitekta.pl/

Related posts