Samochody 

Czym naprawdę jest wosk naturalny?

Woda i szampon do samochodu to zaledwie połowa sukcesu w przypadku zabiegów pielęgnacyjnych. Jeśli chcemy, żeby nasze auto prezentowało się wspaniale, koniecznie zastosujmy preparat ochronny w postaci wosku.

Zadanie wosku

Pielęgnacyjny środek do nabłyszczania lakieru, jakim jest wosk naturalny ma za zadanie nie tylko sprawić, żeby nasza karoseria pięknie błyszczała, ale przede wszystkim składniki wosku służą pielęgnacji – zamknięciu rys będących powodem powstawania rdzy pod lakierem (wosk znacznie spowalnia ten proces), ochronie przed żrącym działaniem ptasich odchodów, kwaśnych opadów oraz osiadaniu brudu powierzchniowego i kurzu. Oczywiście woski syntetyczne odznaczają się większą trwałością oraz bardziej skuteczną ochroną, jednak żaden z nich nie nada karoserii niepowtarzalnego połysku wosku naturalnego.

Twardy wosk

Wosk z kopernicji jest woskiem stałym, stanowczo zbyt twardym, żeby w sposób nie generujący uszkodzeń i zarysowań nadawał się do bezpośredniej aplikacji na lakier samochodu. Musi on zostać zmiękczony przez dodatki. Najczęściej są to równie naturalne oleje o właściwościach pielęgnacyjnych, które w połączeniu z woskiem brazylijskiej palmy, dbają o lakier nadając mu jednocześnie lśniący wet look.

100% Carnauba

Dlatego jeśli nawet spotkamy się z informacją na produkcie renomowanej marki typu „100% Carnauba” albo podobnego rodzaju, możemy być pewni, że jest to naturalny SOFT 99 Wosk samochodowy o największej z możliwych procentowo zawartości tego palmowego wosku, jednak na pewno nie 100%. Gwarantuje to z jednej strony świetną jakość wosku, a z drugiej – bezpieczeństwo naszej karoserii.

Related posts